שְׁאֵלָה:
מדוע החתול שלי שוטף את כפותיה במים שלה?
Wooble
2013-10-09 15:33:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קערת המים הממלאת את עצמה של החתולים שלי החלה להתלכלך די מהר מאז שקיבלנו חתלתול חדש (שעכשיו בן כ- 6 חודשים). יש לעתים קרובות מעט פסולת חתולים בתחתית הקערה, אז אני מניח שהיא שוטפת את כפותיה בתוכה לאחר השימוש בארגז המלטה. רטוב בכל דרך שהיא, אז זה מוזר בעיניי שהיא הייתה עושה את זה בכוונה. האם יש משהו שאני יכול לעשות כדי לשבור אותה מההרגל הזה? האם עלי פשוט להיפטר מקערת המילוי העצמי מכיוון שאני בכל מקרה צריך לרוקן ולשטוף אותה כל יום?

יש לי שני חתולים ילד וילדה. החתולים שלי שטופים באמבטיה כדי לסייע במינימום הנשירה. שני החתולים אוהבים את המים. אך בתשובה להערתך לאחר שהם ישתמשו בארגז הזבל שלהם שניהם ילכו לקערת המים שלהם ויטבלו את כפותיהם בתוכם וילקקו אותם נקיים. אייב הייתי עד לכך בהזדמנויות רבות. משהו אחר שהייתי גם עד אליו הוא שהילד שלי יקבל את האוכל שלו ויפיל את צלחת המים עם כפותיו ואז יחזור לאכול אחרי הרטוב שלו. זה לא דבר כל הזמן אבל לעתים קרובות מאוד. לדעתי, לחתולים יש אישיות מובחנת משלהם, מה שעושה אותם כל כך חביבים. האם הזכרתי
אם הם שוטפים את כפותיהם, אולי זה יעזור להשאיר קערת מים קצת קרובה לארגז הזבל, כך שהם לא שוטפים במי השתייה שלהם? אם יש קערה שנייה איפשהו, היא עשויה לתת להם אפשרות לשתות ממקום אחר אם יש בעיה כלשהי בקערת המים העיקרית שלהם, אם היא בסופו של דבר יבשה או מלוכלכת או כל דבר אחר.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+23
hairboat
2013-10-09 23:45:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם ראית את החתול שלך עושה את זה? חתולים בדרך כלל לא משתמשים במים כדי לשטוף את עצמם - הם ישתמשו בלשונם שלהם, גם כשזה משהו ממש גס כמו המלטה. (ראיתי חתולים שוטפים צואה ממשית עם השיניים / לשונות.)

אם לא היית עד עתה להתנהגות "כביסה" זו, סביר יותר שהחתול שלך טובל את כפה במים קערה לשתייה ממנה, שזו התנהגות נפוצה של חתולים (אפילו אצל חתולים ששונאים להירטב).

המלטה הנכנסת למים מכפות החתול היא תוצר לוואי של התנהגות זו. נסה מותג אחר של המלטה שעשוי להיות פחות "דביק", או וודא שאתה גורף את ארגז הפסולת לעתים קרובות כדי שיהיה נחמד ויבש שם.

אני מוכן להמר שהבעיה הזו לפתור את עצמו לאורך זמן. גורים אינם ידועים לשמצה בניקיוןם, במיוחד בארגז המלטה. ככל שהחתול יגדל היא תשתפר על שמירה על ניקיונה, וגם אם היא עדיין תטבול את כפה במים לשתיה, היא תעשה פחות בלגן.

לפעמים חתולים אוהבים לשחק גם במים. לא כל כך שהם נרטבים, אלא מתיזים מים על הרצפה סביב המנה (ומפילים לכלוך ופסולת חתולים מהבהונות במים בו זמנית).
החתולים שלי מתעקשים לקפוץ לאמבטיה כדי לשתות את המים שנותרו מהמקלחות שלי. אחד מהם מוכן לחלוטין שיטפטף את ראשו בזמן שהוא עושה זאת. חתול ארוך השיער של חבר נהג פשוט לשבת במקלחת ולתת למים שנותרו להיספג בפרוותו. זה הגיוני בעיניהם, וזה לא מזיק, אז ...
#2
+10
Beo
2014-04-08 18:48:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חלק מהחתולים שלי ינשכו, יחליקו ואחרים ישחקו עם / במים נעים (כמו מזרקת חיית המחמד או מברז). אני רואה בזה משחק בריא או התנהגות ציד ולכן אני לא חושב שתוכל לאמן אותה שלא לעשות זאת ללא מאמץ ניכר. אולי ממישהו מנוסה באילוף בעלי חיים (למשל להתנות את החתול לאורך זמן כדי להסיר את ההתנהגות).

נסה להשתמש בקערת מים מיושנת רגילה ותראה מה היא עושה עם זה. יתכן שתצטרך להתנסות בכמה כדי למצוא קערה בגודל שהיא מעדיפה. היא אולי לא אוהבת קערה קטנה, או שהיא תשתכשך ותשחק בקערה גדולה. אחד החתולים שלי אוהב לחפור במרץ בתבניות מים גדולות, לרוקן אותם במהירות על הרצפה.

יש חתולים שאוהבים לשתות על ידי טבילת כפותיהם במים וליקוק כפותיהם. זה יכול להיות בגלל שהם לא אוהבים את התחושה של הזיפים שלהם נוגעים בצד קערת המים.

שתייה על ידי ניסיון ללקק מקערה מאוד לא יעילה. אני חושד שיש חתולים שחושבים שליקוק פרווה רטובה פשוט עובד טוב יותר.
#3
+4
Mom of Jarvis
2016-03-09 03:27:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי חתול שנפטר לאחרונה 17 שנה. הוא שטף את כפותיו בכלי המים שלו בכל פעם שיצא מארגז האשפה שלו. החלפתי את מותג המלטה וסוגיו כנראה 30 פעמים שונות והוא עדיין שטף את כפותיו.

כרגע יש לי חתלתול בן 5 חודשים, שהתחיל לשטוף את כפותיו לפחות פעם ביום לאחר השימוש בארגז המלטה. הוא גם שותה מברז ואת יתרת המים באמבטיה. הוא לא אוהב להרטיב את ראשו או את גבו. אני חושב שהם פשוט אוהבים כפות נקיות. הבחנתי במלטה בין אצבעות הרגליים שלו, אז שמתי שלולית מים רדודה מאוד בכיור שלי והוא טבל ונענע עד שהיה נקי!שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...