שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל למנוע מהכלב שלי לחפור ברהיטים?
Taryn
2013-10-09 16:22:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שי צו בן 12 שלי תמיד התנהג היטב, אבל לאחרונה התחיל לטפס על הרהיטים כשאף אחד לא בבית וחופר יתר על המידה, עד כדי כך שהיא התחילה לפגוע בהם.

כמה הערות שעשויות לעזור, איבדנו כלב נוסף בסוף השנה שעברה ואחרונה הוספנו כלב חדש לבית. שינוי זה בהתנהגותה התחיל רק בחודשים האחרונים וזה כמעט כאילו היא זורמת התקף זעם.

מה יכול לגרום לשינוי זה בהתנהגות וכיצד אוכל לאמן אותה שלא לעשות זאת יותר?

האם הוא התיישב עם כלב חדש טוב? האם הוא חסר את תשומת לבכם? מתן פרט זה יעזור.
השי-צו בסדר עם הגור החדש, הם משחקים, ישנים באותן מיטות יחד, לא שמנו לב לשום בעיה בין הכלב המבוגר לגור. היא גם זוכה לתשומת לב רבה ולא מתעלמים ממנה. התנהגות זו עולה רק כאשר איש אינו בבית.
שאלה טיפשית, איך אתה יודע שהיא ולא אחד הכלבים האחרים אם זה קורה בזמן שאתה לא בבית?
@ThomasH כמה סיבות, ראשית יש לנו גור שלא ממש יכול להישאר בחוץ כשיצאנו מהבית, שני כשנחזור היא נראית אשמה נורא ואפילו תסתיר כי היא יודעת שהיא לא אמורה להיות למעלה על הספה, שלישית כשהייתה גורה היא הייתה מתחפרת במיטתה ועכשיו זה פשוט נראה שהיא התחילה שוב את ההרגל.
כלב שנראה אשם לעולם אינו סיבה לחשוד בכך שהוא עשה טעות. לכלבים אין את היכולת לחבר באופן זמני וסיבתי משהו שעשו לפני דקה איתך להעניש אותם. סביר יותר להניח שהכלב מרים אותך מכועס ומאמץ התנהגות מפויסת. זה רק לומר שאולי תרצה לוודא כפליים שזה הכלב הנכון שאתה מנסה לשנות
@ThomasH אני מעריך את הדאגה שלך אבל אין לי ספק שזה הכלב הנכון שחופר ברהיטים.
כדי לטפל בפועל בשאלתך, יתכן גם שהכלב שלך מפתח חרדת הפרדה כלשהי.
כלבים בהחלט חופרים על רהיטים. אני מחפש דרך לעצור גם את זה. תערובת Wheaten טרייר שאומצה לאחרונה בת השמונה שלי מתחפרת על ספות ושטיח, כמו גם על שטיח אמבטיה כשאני לא בבית. אני חושב שזה אינסטינקט חלקי וחרדת הפרדה. אני צריך לתקן את זה מכיוון שאני לא יכול להחליף כל הזמן ספות ושטיחים. נתתי לו שפע צעצועים והסחות דעת. שכרתי מטייל כלבים שייכנס לשחק איתו וילך איתו באמצע היום. אני מחפה על הרהיטים והוא מוצא דרך להסיר את הכיסויים ולחפור על הרהיטים. אני קורא את התגובות שלך כדי לראות אם אוכל למצוא רמז אליו
ארבע תשובות:
#1
+9
Ankit Sharma
2013-10-09 16:34:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כלבים הם חיות חברתיות והם תמיד אוהבים חברה. בלי חברה הם רוצים לעשות משהו, חפירה יכולה להיות אחד מהם. כדי לשלוט בכך, השימוש בצורה מנומסת הוא הטוב ביותר, על ידי הסחת דעתו מלהתנהג עם הדברים האלה.

כמו אם אתה רואה את הכלב שלך חופר, הסיח את דעתו על ידי מתן צעצועים או משחק איתו וכו '. נותן לו יותר מהחברה שלך תהיה טובה יותר. אובדן בן זוג יכול להיות סיבה להתנהגות זו.

כפי שאמרתי, זהו שינוי לאחרונה בהתנהגותה. יש לנו בסך הכל 3 כלבים והגדול ביותר הוא זה שבחודשים האחרונים פעל. יש לה שפע של צעצועים ומתנהגת ככה רק כשאנחנו יוצאים מהבית.
#2
+5
user6796
2013-10-13 15:57:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו אינה התנהגות נדירה כל כך אצל כלבים מסוימים, במיוחד בנסיבות שאתה מתאר.

הצגת כלב חדש למשפחה.

זה נשמע כאילו זו יכולה להיות התנגדות גם למתערב (הכלב החדש) וגם לעזיבת הבית. היא כלבה יחסית זקנה ורגילה לשגרה ולמשק הבית, ממה שאתה אומר היה סטטי בחלק ניכר מחייה. כלבים רגישים לשינויים במשק הבית ויכולים לקנא, אם ישנה תפיסה שנתפסת בתשומת לב מהם למישהו אחר בבית (חיות מחמד אחרות, לפעמים ילדים). מתי התנהגות זו התחילה בהתייחס למציאת הכלב החדש (למשל [x] שבועות לאחר שקיבלנו את הכלב השני , אני יכול לענות רק באופן כללי. אם יצאת בתדירות גבוהה מהרגיל , זה עלול להחמיר את ההתנהגות.

איך כלבים מתקשרים.

כלבים לא יכולים לדבר איתנו, ולכן הדרך היחידה שהיא יכולה להראות את התסכול שלה היא באמצעות גופה. כך שכלבים יתקשרו בדרכים, אנו לעיתים תופסים התנהגות קשה: נביחות מוגזמות, חפירות, נשיכות, נהמות, מלכלכות בבית, קפיצה עד כמה שם.

בתוך המהומה ו דאגה טבעית להכניס כלב חדש למשפחה, היא עשויה לקבל פחות תשומת לב. ובכלל הפחות היא הייתה הכלבה היחידה במשך כמה חודשים והיא עדה נטען כי אין תחרות על תשומת לב.

הפיתרון העדין.

זה הזמן לתת לה יותר תשומת לב. כשאתה חוזר הביתה כל כך שמח לראות אותה, השתמש בהמון שבחים מילוליים וחיבה פיזית. עדיף להתעלם מהרהיטים. באמת אין שום נזיפה בכלב, לאחר מעשה. בין אם הכלב יכול ליצור קשר עם המעשה ובין אם לאו, אין בכך מטרה לבודד אותה עוד יותר, על ידי נזיפה בה. (כשאני אומר לבודד, אני מדבר מנקודת מבטה, אני לא מתכוון לומר לרגע שהיא מבודדת חברתית.)

קח פסק זמן בכל יום כדי לבלות איתה קצת זמן והודיע ​​לה שהיא הילדה המיוחדת שלך. התייחס אליה, שחק איתה, תלך איתה, אני ממליץ לתת לה מישהו מלכתחילה, כיוון שהיא מרגישה מעט חסרת ביטחון. הכלב הקודם שלך מת והוחלף. כלבים אינם טיפשיים כפי שאנו חושבים. (דעתי).

בהדרגה תוכל לערבב את הכלב החדש עם הזמן המיוחד הזה, כך שהיא קושרת את הכלב החדש עם תשומת לב ממך, פינוקים וכיף.

חרדת הפרדה. חזק>

אם הבעיה נמשכת, הייתי מציע שזו יכולה להיות חרדת פרידה, וזה נושא אחר. בהתחשב בפרטים שמסרת, אני חושב שתשומת הלב והזמן הנוסף איתה, יהיו הדרך הטובה ביותר לעבור.

כהערה צדדית, אינך מעוניין להחזיק כופר על ידי חיית המחמד שלך, אך אם אתה מסוגל להגדיל באופן זמני את זמן הבילוי בבית עם הכלב שלך ולהגדיל בהדרגה את משך הזמן שלך בשילוב עם הטכניקות הנ"ל, הדבר עשוי לסייע בהקלת הבעיה.

#3
+1
Mistu4u
2013-10-09 18:00:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יכול לחשוב רק על השחזת ציפורניו . כמו רוב בעלי החיים האחרים, כלבים מחדדים את ציפורניהם על ידי שפשוף אותם ביער. הרהיטים שלך ( אם מעץ ) יכולים להיות הסיבה לחפירה.

אם לא, זה יכול להיות בגלל האינסטינקט הטבעי של הכלב ל חפירת חורים . כלבים חופרים חורים כדי להכין לעצמם מאורות. ככה הם מראים שהמקום הוא שלו. הם לא משתמשים בחור הזה לשירותים ומשתמשים בו לשינה, לנוח וכו '.

למען האמת, מעולם לא שמעתי כלבים חופרים ברהיטים; הכלב שלנו, חופרים חורים באדמה. אך כששומעים את הבעיה שלכם, הסיבה עשויה להיות אחת משתי הסיבות האפשריות שהוזכרו לעיל.

@Mistu4u אם מעולם לא שמעת על הבעיה, האם אוכל להציע לך שלא תתן תשובה? לחיים :)
#4
  0
Bob
2018-07-30 13:40:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יכול להיות שהיא קוברת משהו. האם היא עושה זאת עם צעצוע או פריט?

לאחרונה אימצנו כלב ש"קובר "דברים בכיסא זמן לא רב אחרי שאתה נותן לה (היא גם חופרת בגינה וקוברת דברים בשיחים, דשא יבש ... אתה שם את זה ), יכול להיות שהכלב החדש הזה גרם לה להיות מודאגת שהם ייקחו את הדברים שלה אז היא תנסה להסתיר את זה.

יש לנו שמיכות על הכיסא אז היא פשוט מתחפרת בזה עכשיו ובניתי לה בור חול עם חול רך כך שהיא לא חופרת אזורים קשים באותה מידה. בזמן שאתה מתחיל לפתור את הבעיה הפסיכולוגית (שלדעתי התשובות לעיל יעשו), נסה לכסות את הכיסאות בכמה שמיכות ישנות כשאתה יוצא.

אנו נותנים להם פינוקים רק כשאנחנו יכולים לפקוח עין עליהם והבאנו המון צעצועים ממולאים בזול שכעת פוזרים בגינה ובבית והפכו צעצועים למשאב יקר פחות ... היא כבר לא קוברת צעצועים!שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...