שְׁאֵלָה:
חתולים ומיתרים: האם צעצוע יהפוך את זה לטוב או לרע?
Monica Cellio
2013-10-09 07:57:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החתולים הנוכחיים שלי מוקסמים שניהם משרוכי נעליים. (מעולם לא הייתה לי בעיה זו לפני כן.) לנעליים שלא נועלות כרגע, אם לא אשמור אותן מוסתרות מאחורי דלת סגורה החתולים יניפו את השרוכים - ואת הנעליים - מסביב. זה לא מועיל בשעה 3 לפנות בוקר. לנעליים שנלבשות הם לפעמים צוללים אחרי השרוכים.

יש לי צעצועי מיתרים שאנחנו משחקים איתם באופן קבוע. עכשיו אני תוהה אם זו הבעיה: האם החתולים שלי יכולים להבין את ההבדל בין הצעצוע לנעליים? האם עלי להגדיל את השימוש שלי בצעצוע (לנסות לכוון אותם למה שהם צריכים להשתמש), או שמא עלי להפסיק להשתמש בו לחלוטין בתקווה שהחתולים ישכחו מחוט?

שני החתולים הם מבוגרים גברים מסורסים; האחד נמצא איפשהו בין 3 ל -6 והשני נמצא איפשהו בין 5 ל -7 (כולם משוערים).

מכוונת לכאן על פי בקשה .... אני חייבת להודות שאני לא בטוחה ש- b / c אנחנו לא נועלים הרבה נעליים שרוכים, שנינו מעדיפים החלקות בדרך כלל. O.o זה ברור בבית שלנו שאנחנו לא נועלים נעליים חיצוניות בפנים, ולכן רוב המבקרים מחליקים את הנעליים גם כן (למרות שאנחנו לא שואלים את זה). לכן, אני בכלל לא בטוח מה תהיה ההשפעה של צעצועי מיתרים על שרוכי הנעליים, אבל אראה אם ​​אוכל למצוא אנלוגיה דומה.
@Zaralynda, תודה על התגובה! היו לך מספיק חתולים שהבנתי שאולי נתקלת בבעיה, אבל לא חשבתי שאולי יש לך אפשרויות נעליים שונות. :-)
ניסית לשים על השרוכים משהו לא רעיל אך טעים (לחתולים)? אני חייב להודות שאין לי מושג במה להשתמש.
@ChristopherCreutzig, לא שמעולם לא עלה על דעתי. תודה! מעניין מה המקבילה לחתול של תפוח מר ...
שתיים תשובות:
#1
+8
Zaralynda
2013-10-31 06:12:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מאמין שאין קשר בין חוטים על צעצועים ושרוכי נעליים. שניים מהחתולים שלנו (האנטר וג'ולייט) מעדיפים לשחק עם המיתרים על צעצועי שרביט מאשר כל מה שהחוטים מחוברים אליו (נוצות או כל דבר אחר), אבל הם לא באמת נשאו את החיבור הזה לאובייקטים דומים אחרים.

ידענו לראשונה שיש לנו בעיה בחוטים כשניסינו צעצוע מסוג מסוים. יש כמה צעצועים שנועדו לקשור ליד ידית הדלת ולהשאיר אותם, חוט (או אלסטי) יעזור לשמור עליהם מבדרים עבור החתולים ללא השתתפותך הישירה. האנטר וג'ולייט פשוט ישבו שם ולועסים את החוט עד שהוא נשבר ואז ניסו לאכול את החוט. עם זאת, אנו משאירים חפצי מחרוזת אקראיים ברחבי הבית כל הזמן והם לא מתעסקים איתם (הסתכלתי בערב בסלון ומצאתי כבלים לטעינה למכשירים אלקטרוניים שונים, שרוכים מכנסים / אירועים, סרט מדידה רך , ומחרוזות אחרות כמו חפצים). החתולים שלנו מעולם לא יצרו את הקשר בין החפצים הללו לבין צעצועי המיתרים שלהם.

דבר אחד שאני כן מנסה לעשות הוא לשים לב לשפת הגוף שלהם, ואם הם מקבלים את הקשב הזה "אני הולך לקפוץ על משהו!" תסתכל כשאנחנו מסתכלים על משהו שהוא לא הצעצוע שלהם, אנחנו מנסים למקד את תשומת ליבם במקום אחר כדי שלא יוצרים את החיבור ש (למשל) שרוך הפיג'מה שלי הוא צעצוע. השיטות (וההצלחה) שונות בהתאם לכל חתול ואישיותו. למשל, האנטר חושב שהשמש זורחת ושוקעת על כל מה שבעלי רוצה, כך שאם הוא יגיד להאנטר "לא", האנטר יפסיק כל מה שזה יהיה (ויגאל קצת). קנדל עדיין צעיר וחתלתולי מאוד (לפי הסטנדרטים שלי, הוא בערך בן 4), אז אני בדרך כלל צריך לתת לו משהו שהוא הצעצוע שלו כדי להסיח את דעתו. אצל רוב החתולים אנו בדרך כלל לא מנסים להעניש אותם, אלא מנסים להתמקד יותר בהפניה מחדש (תן לי את זה, כאן יש זאת במקום).

אני חושב שאפשר להכשיר מחדש אמונה קיימת כי שרוכי נעליים הם צעצועים. כשקיבלנו את ג'ולייט לראשונה, היא גם אהבה ללעוס כבלים חשמליים. עברנו, הסרנו את כל הכבלים שלא הצלחנו לפקח עליהם (או כיסינו אותם במגנים), ושברנו בהדרגה את הקשר. לאחר כשנה של התייחסות אליו מקרוב, היא ככל הנראה לא הייתה נוהגת בכך, מכיוון שכעת אנו משאירים כבלים ודברים כל הזמן ללא כל נזק.

ניתן להפחית את רוב בעיות ההתנהגות. בכך שהם נותנים להם יותר משחק, כך שאם יש להם מספיק זמן משחק הם נוטים פחות לחפש הזדמנויות ציד בזמנים אחרים. דבר אחד שראיתי אנשים עושים הוא לשים צעצוע שרביט בלולאת החגורה שלהם כשהם מסתובבים בניקיון הבית (או כל דבר אחר), מה שיכול להפחית את זמן ההשקעה עבורך ועשוי למקד את תשומת ליבם בצעצוע ולא בשרוכי הנעל שלך, אבל זה יכול פשוט לאמן אותם להיות מתחת לרגליים כשאתה עסוק. מעולם לא עשיתי את זה באופן קבוע (כמה פעמים כשאני משחק ואני צריך ללכת לערבב משהו על הכיריים או להחליף כביסה עשיתי את זה, אבל לא כדבר רגיל). ההצעה האחרונה שיש לי היא אם הם משחקים עם הנעליים בחדר השינה שלך בזמן שאתה מנסה לישון, הכשיר את עצמך להרחיק את הנעליים. ג'ינג'ר אוהב ללקק פלסטיק (שקיות, סרט, כל מיני דברים), אז עלינו לחפש בחדר השינה דברים שהיא עלולה ללקק באמצע הלילה. זה מעצבן, אבל היא לא מעירה אותנו בצלילי פלסטיק מרשרשים.

#2
+4
John Cavan
2013-10-09 08:09:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החתולים שלך עדיין קרובים יותר לחתלתול מאשר למבוגר אמיתי והם רוצים לצוד ולהתנפל לתרגול. מיתרים הופכים נוחים וקלים לאחיזה, בלסת שלהם, המטרות והצעצועים כנראה עזרו להדגים זאת. גרוע מכך, עבור פעילות הציד וההתנפלות, היא ש שרוכים זזים הם עוד יותר אתגר עבור חתולים המחפשים הנאה ותרגול. לכן, הניסיון שלי עם חתולים מרמז שעכשיו ביססתם את הרעיון הזה איתם וזה הרגל שיהיה קשה לשבור אותו, אבל הם כנראה יגדלו אותו ככל שהם יתעניינו יותר במישהו אחר שיצוד אחריהם .. . אתה. : D

זה נשמע סביר. BTW, הם הגיעו מראש להתאקלם בחוטים; אימצתי אותם כמבוגרים. :-)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...