שְׁאֵלָה:
כיצד בוחנים אקווריום ביעילות?
Peter Grace
2013-10-09 18:06:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קראתי שלפני הכנסת דגים לאקווריום, יש "לעשות מחזור" על המיכל כך שחיידקים שאוכלים אמוניה ייצרו חנקות, וחיידקים אוכלים חנקות יהפכו לניטריט. אני מבין את הכימיה שמאחוריו אבל אני לא ממש בטוח מהי השיטה המעשית הטובה ביותר לעשות זאת. אשמח להקים אקווריום אך משימה זו נראית מרתיעה.

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+11
Ben Miller - Remember Monica
2013-10-09 23:47:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראשית, רקע קטן על מחזור חנקן אקווריום.

דגים מייצרים אמוניה, שהיא רעילה ביותר לדגים. שלא כמו בגוף מים טבעי, באקווריום אין לאן הרעלן הזה יכול ללכת, ולכן הוא מצטבר מהר. למרבה המזל, יש חיידקים במיכל שלך הממירים אמוניה לניטריט. עם זאת, ניטריט הוא גם רעיל מאוד לדגים. אז טוב שיש במיכל שלך סוג אחר של חיידקים הממירים ניטריט לחנקתי. ניטראט רעיל גם לדגים, אך כמעט לא כמו אמוניה או ניטריט, מה שאומר שקל יותר להתמודד עם שינויים במים.

כאשר אתה מקים את האקווריום שלך, אוכלוסיית החיידקים האלה היא נמוך וצריך לבנות אותו. אז המטרה של "רכיבה על אופניים" על האקווריום שלך היא להביא את אוכלוסיית החיידקים למקום בו היא צריכה להיות כדי לשמור על בריאות הדגים שלך.

אחת הדרכים להיעשות היא פשוט להכניס דגים זולים למיכל שלך. שיביאו איתם חיידקים מחנות החיות. הבעיה בגישה זו היא שככל הנראה מספר הדגים הראשונים שתשים במיכל שלך ימותו מכיוון שאוכלוסיית החיידקים שלך עדיין לא גדלה. הרכיבה שלך מושלמת כאשר הדגים מפסיקים למות.

במקום זאת, היו לי תוצאות נהדרות ברכיבה על אופניים ללא דגים. הרעיון הוא שאתה מקים את האקווריום שלך עם התנור והפילטר, אך לפני שאתה מכניס לתוכו דג כלשהו, ​​אתה מוסיף טיפות אמוניה טהורה כדי להאכיל את החיידקים. אז אתה בודק את המים כל יום לאמוניה וניטריט כדי לבדוק את התקדמות אוכלוסיית החיידקים. כשאתה מגיע לנקודה שבה אתה יכול להוסיף אמוניה, אך האמוניה והניטריט מעובדים במהירות על ידי החיידקים, אז המכל שלך מוכן לדגים.

יש מאמר נהדר על רכיבה על אופניים ללא דגים עם פרטים על הליך טוב כאן: רכיבה על אופניים על מיכל המים הטריים הראשונים שלך

התהליך כולו יכול לארוך מספר שבועות, ואפשר לזרז אותו על ידי הכנסת משהו מאקווריום מבוסס, כגון קישוט או צמח, שיביא איתו כמה חיידקים. עם זאת, אם אתה מביא משהו מטנק אחר, ודא שהוא טנק בריא, מכיוון שאתה יכול גם להעביר מחלות למיכל החדש שלך.

דרך טובה נוספת למחזור האקווריום מבלי לאבד דגים היא להציג דגים לאט. אל תמלאו מיכל חדש לגמרי עם מלא הדגים שלו, אלא הכניסו כמה ראשונים, ואת הקשים יותר, ואז הכניסו את השאר כמה בכל פעם לתקופה של מספר שבועות. קיום של מיכל נטוע בכבדות עוזר גם הוא, כאשר הצמחים לוקחים את החנקן ומשתמשים בו כדשן, ומייצרים חמצן בתהליך בו הדגים שלכם זקוקים כדי לשרוד.
אני לא יודע אם זה זמין למים מתוקים, אבל "חיידקים בבקבוק" זמינים למיכלי מים מלוחים, כמו גם לסלע חי. בשתי המערכות, אני לא חושב ש"המתינו עד שיפסיקו למות "זו הדרך להמשיך לרכוב על אופניים עם דג. בדיקות שגרתיות / שינויים במים (ואינספור אפשרויות אחרות) יכולות לשמור על רמות הרעלים בזמן ולא יפחיתו את רמות החיידקים אם נעשה בצורה אחראית. +1 לרכיבה על אופניים ללא דגים
#2
+8
woliveirajr
2013-10-09 18:22:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדרך הקלה ביותר שאני מכירה היא "להשתיל" מאקווריום טוב ורץ, כך שכל אותם חיידקים רצויים יתחילו להתרבות באקווריום שלך ויעשו את המעגל הזה.

באינטרנט כמה אנשים ממליצים גם להשתמש בדגים כדי לבצע את העבודה הזו (אז היית שם עליה דגימות זולות בידיעה שהם ימותו) או להשתמש באמוניה נוזלית. > עבור האקווריום האחרון שלי, מכיוון שהיה גדול יותר, בו השקעתי יותר, העדפתי להאט את הדברים: ראשית הגדר את הסלעים ואת המצע, ואז הוספתי צמחים, ואז הוספתי 5 דגים בכל שבוע, עד חודש שלם עבר. אחרי זה הלכתי לאוכלוסייה הסופית, וכמעט כולם שרדו :)

#3
+6
Baarn
2013-10-09 18:32:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עוד כשהיה לנו אקווריום פשוט לקחנו את זה לאט.

ראשית אתה ממלא את האקווריום בחול, סלעים וכל שאר הדברים הדקורטיביים שאינם חיים. מומלץ לשטוף ולנקות את החול לפני שמכניסים אותו לאקווריום. זה מפחית אבק ומזהמים אפשריים שעלולים להצטבר בתהליך האריזה.
אחרי כמה שעות עד כמה ימים, אחרי שהאבק שקע, אתה יכול להתחיל להציב את הצמחים. במידת האפשר כדאי להשתמש במי גשמים במקום במי ברז, במיוחד כאשר מי הברז טופלו בכימיקלים (אם זה לא בטוח לשתייה לא הייתי שם בהם דגים). מים ממקורות טבעיים אחרים יכולים להיות מזוהמים באורגניזמים שאינם מאוחסנים בהם דגים קנויים.
לאחר השתילה, קיימים בחנויות נוזלים למתחילים (או מצעים) מאשר להכיל את האורגניזמים הדרושים. בשלב זה עליכם להפעיל את המשאבה כדי שהחיידקים יוכלו להתחיל לאכלס את חומרי הסינון.

לאחר מספר ימים נוספים, שבוע ליתר ביטחון, האקווריום צריך להיות בטוח לארח את חבורת הדגים הראשונה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...