שְׁאֵלָה:
כיצד לקבוע את כמות הדגים שיכולים לחיות בבריכה?
Baarn
2013-10-09 17:22:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה דגים יכולים לחיות בבריכה? מכיוון שבריכות בדרך כלל אינן בית הגידול הטבעי של הדגים החיים בהן (כלומר: דגי זהב, קוי ודרדנים במקרה שלי), כיצד אוכל לקבוע כמה הוא יותר מדי או מה יכול להיחשב כמספר המתאים למין?

אני בטוח שהכל תלוי בגורמים הבאים: - טווח צמיחה של מינים; - כמות מים בבריכה, לרמות חמצן. זו דעתי אבל אני משוכנע שאלו גורמים עיקריים.
שתיים תשובות:
#1
+8
starsplusplus
2014-03-28 17:27:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה נקודות שיש לציין לפני שנרד למספרים בפועל:

  • עם כל סוגי החזקת הדגים, עדיף להצטייד במלאי גדול מאשר למלאי. שטח נוסף אינו מהווה בעיה, אז כדי להבטיח דגים שמחים ובריאים, טועים בגודל הקטן יותר. הדגים שלך עשויים אפילו להתרבות, דבר שעלול להוות בעיה אם הצטיידת בבריכה עד למקסימום.
  • אל תוסיף את כל הדגים שלך בגרב הראשונה של הבריכה שלך. מומלץ להוסיף את המלאי במנות קטנות, למקרה שיש בעיות. במילים אחרות, הוסף 3-4 דגים (הגדל אם יש לך בריכה גדולה יותר), המתן ובדוק אם הם בסדר, ואז הוסף עוד כמה בכל פעם.
  • לדגים שונים יש דרישות שונות. קוי הם דגים מיוחדים ויזדקקו ליותר מקום בבריכה מאשר דגי זהב.

כאשר קובעים כמה דגים הבריכה שלך יכולה להכיל, חשוב גם שטח הפנים וגם הנפח של הבריכה. המשטח הוא המקום בו מתרחשת העברת חמצן, ולכן בריכה עמוקה עם שטח פנים קטן תוכל להכיל פחות דגים מאשר אחד בעל אותו נפח בעל פרופורציות מאוזנות יותר. עם זאת, נפח הוא גם גורם: בריכה רדודה מדי עלולה להתכווץ בדגים ולא לתת להם מספיק מקום לשחות. אסור להחזיק את קוי בבריכה שעומקה פחות מ -1 מ '.

הנחיה זו מציעה לך לאפשר 2.5 אינץ' של דגים לכל מטר רבוע של שטח הפנים. הנחיה אחרת זו מאותה חברה מציעה לאפשר 2.5 אינץ 'דגים לכל 13 ליטר ארה"ב (50 ליטר) מים. באופן אישי, הייתי מחשב את מספר הדגים באמצעות שטח הפנים של הבריכה שלי, ואז שוב משתמש בנפח, ומשתמש בקטן משני המספרים (או קרוב אליו).

תכונות סינון ומים טובות יכולות לאפשר לך להגדיל את יכולת הדגים בכפול מכדי להנחות (שטח הפנים) שלמעלה. סינון רב יותר יגדיל את מספר הדגים שתוכלו לשמור כיוון שהוא יגרום לניקוי המים מכיוון שפסולת תסולק באופן מהיר יותר; מאפייני מים יגדילו זאת מכיוון שהמים יתחממו יותר ככל שהמים מבעבעים ומתנפצים סביבם. עם זאת, אלה יעבדו רק עד לנקודה מסוימת - דגים עדיין זקוקים לכמות שטח מסוימת ולא משנה ניקיון וחמצון המים.

כדרך חלופית לחשוב על כך, הנה האמור לעיל מדריך המתאר את גדלי הבריכות השונים. המדידות הן גלונים אמריקאים.

  • בריכות בין 3 ל -5 ליטר (3.8 עד 19 ליטר) - מציעות דרך חסרת דאגות ליהנות מצמחי מים קטנים מקרוב.
  • 20 עד 40 ליטרים (76 עד 150 ליטר) בריכות - הרטיבו את הרגליים. ספק לך אזור שליו כדי ליהנות מצמחי בריכה קטנים עד בינוניים. אתה יכול גם לקבל משאבה קטנה ואולי אפילו דג זהב. אפילו טוב יותר - הם קלים לתחזוקה.
  • בריכות של 150 עד 500 ליטר (190 עד 1900 ליטר) - מקום נהדר להתחיל בו, לא התחייבות גדולה. עם זאת, ברגע שתגלה את ההתלהבות שלך להחזקת בריכות, לא ייקח הרבה זמן לפני שאתה מתכנן להתרחב.
  • בריכות של 500 עד 3000 ליטר (1900 עד 11400 ליטר) - גודל זה יאפשר לך לשמור על דגים ומגוון גדול של צמחי בריכה. שקול מיקום, סינון ומספר הצמחים והדגים שאתה רוצה לשמור בעת תכנון הבריכה שלך.
  • בריכות של 3,000 גלון (11400 ליטר) ומעלה - אנשים רבים מוצאים גינון במים ושמירת דגים כדי להיות התחביב של חולם וישקיע את הזמן והכסף כדי להפיק מהם הנאה מרבית מגינת המים שלהם. עם גינון מים, המגבלה היחידה היא הדמיון שלך.

אם אתה מעוניין בבריכות או באגמים גדולים יותר, יש כאן מדריך על כמה דגים לאכלס את האגם שלך. זה כנראה מחוץ לתחום אחזקת חיות המחמד, אך עשוי להיות מעניין לקריאה נוספת. (זכור כי בריכות גדולות יותר יכולות לסבול שונות רבה יותר, ולכן לא הייתי מייעץ להשתמש בנתונים אלה ו"חלוקה למטה "עבור נפח קטן יותר.)

#2
  0
blacksmith37
2018-04-03 08:55:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאמור, בעיקר מדובר בחמצן. התנאים והדגים יקבעו גם את האוכלוסייה. היו לי 5 כל 20 "קוי, כשהם משריצים כמה צעירים שורדים לעתים קרובות ללא עזרה. אלפי קוי שורדים בעזרת (כמו בריכה שנייה). נושאים חיים" ימלאו "את הבריכה (מוליכות, מישורים וכו '). שלי בבריכת 800 גל הנוכחית יש כמה מאות דניונים ענקיים וזברה, כיוון שהסידור שלי מאפשר להם להתרבות. קוי הם מאוד צמחוניים ולא אוכלים (רבים?) מהדגים הקטנים. מעולם לא שמעתי על חדקן בבריכה בגודל ביתי. אז המספר הוא מאוד גמיש.

האם אתה מסוגל להוסיף כמה מקורות שיעזרו לך לגבות את התשובה שלך?
לא הרבה; תמונה תראה את הקוי, אבל את הדניוס והרכיכות קשה לראות מלמעלה, ואין שום דרך להסתכל על רכיכות ודניוס שיש לי באקווריומים ולדעת שהם הגיעו מהבריכה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...