שְׁאֵלָה:
מה גורם לגושי פרווה בגב החתול שלי, ואיך אוכל למנוע אותם?
Peter Grace
2013-10-09 18:04:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי טאבי אפור ופסי נמר, שהוא עכשיו מעל לעשר שנים. בשנתיים האחרונות היא גידלה מדי פעם גוש פרווה גדול על גבה שמתמצק עד לנקודה שבה צריך לחתוך אותו. כשזה קורה, אני נעזר במספרה כדי להסיר אותו.

אני סקרן מה גורם לגוש הזה, ואם יש דרך כלשהי למנוע את זה בעתיד?

לחתול שלי יש את זה ודודי אומר מזל טוב לבעלים (המשפחה) ..........
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+16
Kyle Brandt
2013-10-09 18:09:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אלה נקראים בדרך כלל מחצלות . הם מהווים בעיה במיוחד עם חתולים ארוכי שיער, אך גם חתולים קצרי שיער יכולים להשיג אותם. הם רגישים יותר אליהם באביב ובסתיו כאשר הם משילים את מעיליהם העונתיים. כמו כן, חתולים הסובלים מעודף משקל עשויים להביא אותם לחלקים שאינם יכולים להגיע אליהם בקלות לחתן (כלומר גבם).

המניעה היא די פשוטה, פשוט צחצח את החתול שלך באופן קבוע והם לא סביר להתרחש. המטרה העיקרית היא להקל על הנשירה. אני ממליץ על מברשת תיל חזקה (המכונה לעיתים קרובות מגרפה לחתול ) לשם כך, למשל משהו כמו:

enter image description here

הסיבה לכך סוג זה של מברשת הוא שהוא נכנס ל מעיל המעיל שבו מחצלות מתפתחות בדרך כלל. אז ש כשאתה מצחצח את החתול שלך בזה אתה רוצה להיות אגרסיבי למדי (שהוא נוטה לחבב). היתרונות האחרים של צחצוח רגיל הם שסביר להניח שהחתול שלך יאהב את זה, הם ישפכו פחות (אם החתול שלך נמצא בתוך הבית), סנטיזציה (הברשת לכלוך / פסולת חתולים) וזה יעזור במניעת כדורי שיער גם כן.

באשר למה גורם להם אני לא לגמרי בטוח, אבל אני חושב שזה כנראה דומה ל"מדוע חבלים תמיד מסתבכים? "

מחצלות מתרחשות גם אם החתול עולה על משקל ואינו יכול לנקות את כולו. לחתול שלי יש את הנושא הזה שבו הוא לא יכול היה ללקק את הגב עד שהכנסנו אותו לדיאטה והורדנו במשקל.
#2
+9
PeterJ
2013-10-09 18:37:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו גם צחצוח רגיל שהיה מצוין מקייל אם הדברים לא בשליטה בתור התחלה, מצאתי שגם חיתוך זהיר של רבע מהגוש בכל פעם עם זוג מספריים חדים עושה את זה ואחריו גם צחצוח לסירוגין בין כל כמה ימים.

זה תלוי במזג החתול וכמובן וודא שלא להתקרב יותר מדי לעור עם המספריים. פשוט התחל מעט כל פעם עד שהם יתרגלו לזה. ברגע שלחתול של בן זוגי היה מקרה רע של גושי פרווה וחשבתי שאנסה קודם להרטיב עם מעט מים, אבל זה למעשה הקשה על הסרת החלק העיקרי ולכן אמליץ פשוט לעשות את זה לאט בזמן שהפרווה יבשה .

מה לגבי לתת להם אמבטיות. יש לי שלושה חתולים ולאחד החתולים שלי יש גושים לכיוון הזנב. ניסיתי לתת לו אמבטיה היום והמשכתי לצחצח אותו אבל הם עדיין לא ייעלמו. מה עלי לעשות עתה? אני לא רוצה להסתפר.
בדרך כלל עד שהמחצלת נוצרת להירטב אותה רק הופכת אותה להדוקה יותר. אם תגזור את המחצלות ואז תשמור עליו נקי, זה יעזור למנוע מחצלות עתידיות.
#3
+8
Oldcat
2013-11-01 22:39:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה די שכיח שחתולים מתקשים עם הגיל. זה יכול לגרום להם להיות לא מסוגלים לנקות כראוי כתמים להגיע בחלק האחורי ובזנב. עודף השומן והלכלוך משמש כמלכודת הגורמת למזרן.

דרך לעזור לנקות את החתול היא לרכוש מגבות לניקוי שאושרו על ידי הווטרינר כדי להוריד את השומן לפני שהוא גורם למזרן אחר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...