שְׁאֵלָה:
איך עלי לקצץ את כנפי הציפור שלי?
user6796
2013-10-09 10:07:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לנו חיית מחמד קוקאטיאל. שמעתי שרק נוצות מסוימות יכולות לצמוח בחזרה לאחר גזירתן.

אילו נוצות בטוחות לקליעה כדי למנוע באופן זמני ציפור לעוף?

שתיים תשובות:
#1
+18
maple_shaft
2013-10-15 16:37:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה האחרת טובה, אך יש לשים לב לדברים חשובים מתי, כיצד ומדוע לעשות זאת אם תחליט לקצץ את כנפי הציפורים שלך.

מדוע

גזירה הכנפיים נעשות בדרך כלל כאמצעי בטיחות בכדי למנוע מהציפור לפגוע בעצמם בתוך הבית, או שזה יכול להיעשות כניסיון להרגיע ציפור קשה או תוקפנית ולעודד אותן להיות חברותיות וקלות יותר לטיפול. ציפורי חיות מחמד רבות, במיוחד גדולות יותר כמו תוכים משיגות טיסה במהירות ואולי אינן מסוגלות להתנתק או לשנות את המומנטום במהירות מספקת כדי למנוע ריצה לקירות או חלונות שעלולים להוביל לפציעה.

כיצד

לציפורים מועפות יש שתי קבוצות נוצות מעוף, ראשוניות ומשניות. נוצות משניות עוזרות בתמרון וגלישה ותומכות גם בשמירה על מעוף. נוצות מעוף ראשוניות ארוכות יותר ולקראת סוף הכנף. הם חיוניים כדי שהציפור תמריא ותשיג הרמה אנכית.

enter image description here

בעת החיתוך הקפד רק לסתום את הנוצות הראשוניות ולעולם לא לקצץ אותן מתחת למחצית מהמקור גודל. אם נעשה כראוי זה לא כואב עבור הציפור והם צריכים להיות מסוגלים עדיין להחליק בבטחה או לעוף כלפי מטה מבלי ליפול. הם עדיין עשויים לטוס אנכית אבל זה צריך להיות מתיש מאוד עבורם לעשות זאת, ומרתיע יותר מדי פעילות טיסה מסוכנת בתוך הבית.

enter image description here מעל המוצג מופיע עוף אך התהליך זהה

באופן כללי, כדי להכין את הציפור לקליפ, עליך להרים אותם בעדינות במגבת ולנסות לכסות את פניהן כדי שלא יראו. זה פחות מלחיץ את הציפור כשנעשה במהירות ובעדינות. אם אינך בטוח, עדיף להתייעץ עם וטרינר לקבלת סיוע או לקבלת הוראות כיצד לבצע הליך זה בביתך.

enter image description here

היזהר להחזיק את הראש יציב, הם בדרך כלל לא אוהבים את זה וקצת נוגסים!

מתי

חשוב מכריע שלא לקצץ כנפיים של ציפורים עד זמן טוב אחרי שהן הוטסו. לימוד לעוף הוא אחד החלקים המכריעים ביותר בהתפתחות ציפורים ולעשות זאת בגיל מוקדם מדי יכולה להיות השפעה התפתחותית חמורה וקבועה על הציפור מבחינה פיזית ופסיכולוגית. יתכן שהם סובלים מהתפתחות לקויה של שרירי השד המונעים מעוף תקין כמבוגרים, ובמקרים אחרים עלולים להיות בעיות פסיכולוגיות וביטחון, או שהם עשויים להתקשות בקשר עם בני אדם או עופות אחרים.

בעת רכישת ציפור תעופה כ חיית מחמד, וודא שהמגדל או בעל חנות החיות מאפשרים לציפור מלא של הציפור ויש להם זמן רב לשלוט בהטסה לפני שהם מהדקים כנפיים. ישנם מגדלים רבים וחנויות לחיות מחמד שעוסקות רק בכסף ולא ברווחת בעלי החיים.

בעת הגזירה בדוק גם אם נוצות דם נפוחות או נגועות מכיוון שהן עשויות להיות שכיחות יותר. לפעמים נפילה או תאונה עלולים לגרום לנוצה גזורה להתחיל לדמם ואז יתכן מאוד שהיא לא תיפסק מעצמה, ובמקרה זה חשוב מאוד לפנות לסיוע מיידי אצל וטרינר או למרוט את הנוצה בעצמך אם נוח לך לעשות זאת. זה.

הערות חשובות אחרות

ציפורי חיות מחמד שנחתכו נוטות לא להתאמן באותה מידה כפי שהן בדרך כלל היו יוצרות בטבע (איסור מבויתות) ציפורים כמו תרנגולות). חשוב שהם יקבלו גירוי נפשי נוסף ופעילות גופנית כדי למנוע יותר מדי אובדן שרירים.

זכור שציפורים ממיסות מעת לעת (תדירות תלויה במין), ולכן גזירת נוצות מעוף איננה שינוי קבוע. אפשר לנוצות חדשות לצמוח באופן מלא לפני שתגזור שוב. כאשר הנוצות עדיין צומחות, יש בהן כלי דם פעילים. חיתוך נוצות הדם האלה יכול לגרום לציפור לאבד דם. אם במקרה הציפור מדממת מנוצת דם חתוכה ואינך יכול לעצור את הדימום, אז מריטת הנוצה הפגועה לחלוטין תסייע לה בדרך כלל להפסיק. אם לא נוח לך לעשות זאת או שאינך מצליח להתייעץ מיד עם וטרינר! אתה יכול לזהות נוצת דם על ידי הבחנת בצבע הכהה או האדום בחלקו העליון של פיר הנוצה מהעור.

מאיפה השגת את התמונות האלה; יש לציין את המקור במידת האפשר.
#2
+8
Baarn
2013-10-09 15:03:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מאמר הויקיפדיה בנושא גזירת כנפיים הוא נרחב למדי. אין להתבלבל עם צירוף - הסרת מפרק בכנף הציפורים.

עורכי הדין מציינים כי קליפ שנעשה כהלכה גוזם רק את הנוצות ולא את הכנפיים עצמן, והוא ללא כאבים וזמני, ונמשך רק עד ההמסה הבאה.

עליכם לקשור נוצות בכל צד באותה מידה כדי שהציפור תוכל לשמור על שיווי המשקל שלה כאשר היא נופלת.
כן הבן שלי קנה לאחרונה קוקאטיאל והמגדלים השביתו את הציפור לצמיתות, על ידי ציר, ולא באמצעות גזירה :( מחליא באמת
@Skippy אותו קוקיאטי המסכן ... למרות אהבתי לציפורים שלי אני מתנגד למכרן כחיות מחמד בגלל חנויות ובעלי חמדנות חמדניות ואנוכיות.
@maple_shaft אני מסכים, עם כל חיית מחמד אחרת, היא לא כל כך גרועה, אבל כשאתה מחזיק ציפור בכלוב שלה, אתה מגביל את תפקידה החייתי הפרימיטיבי שלה, גם אם הכלוב גדול.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...