שְׁאֵלָה:
חרדת פרידה קשה אצל כלב
user6796
2013-10-09 16:51:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמי מחזיקה פודל הסובל מחרדת הפרדה קיצונית. היא קנתה אותו כמבוגר צעיר (שנתיים) ממגדל, יש לה כבר 18 חודשים ויש לה שני כלבים נוספים. הוא תמיד היה נאחז, אבל זה התקדם לנקודה בלתי נשמעת בחצי השנה הראשונה שהיא הייתה בבעלותו. הוא פגע בבית, הוא למעשה חפר חורים דרך הדלתות עם ציפורניו מנסות לצאת בעקבות האדם האחרון שעזב את הבית. אז הם נאלצים לקחת אותו לכל מקום אליו הם הולכים או להשאיר מישהו בבית. זה נמשך כבר שנה.

היא מעדיפה לא להרגיע אותו, מה אפשר לעשות כדי לעזור לכלב עם חרדת הפרדה כה קשה?

שתיים תשובות:
#1
+10
Brendan Hannemann
2013-10-09 18:48:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היא צריכה להפוך את זה לחוויה חיובית.

האם היא ניסתה לטפל ואז לצאת מהחדר? ואז עברו לטיפול ולהפריד את עצמה באמצעים כלשהם, כמו דלת, אם כי נשמע שזה יכול להיות מקום קשה להתחיל בו.

האם היא ניסתה לארגז? אולי הכלב זקוק ל"מקום בטוח "שאליו יוכל ללכת כאשר אין בני אדם בסביבה.

ארגז יכול להיות יעיל מאוד! זה אולי נראה אינטואיטיבי, וכמו עונש, אבל כלבים רבים מוצאים שזה מאוד מנחם.
הכלב שלי אוהב את הארגז שלה. זה המקום הבטוח שלה.
#2
+2
po10cySA
2014-10-27 18:55:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ראשית אם היא מרימה את הכלב או נותנת לו לשבת על ברכיה בכל פעם שהוא מגיע לבקש תשומת לב היא צריכה להפסיק לעשות זאת. עליה לתת תשומת לב כשזה מתאים לה, ולא לכלב. זה יראה לה שהיא המנהיגה.

שנית היא חייבת להתחיל צעדים של תינוק, אבל הכלב בחדר אחר לרגע ואז לשחרר אותו ולטפל בו ... לאט לאט להגדיל את הזמן שהיא עוזבת בחדר אחר עם דלת סגורה, התייחס אליו בכל פעם. לעולם אל תשחרר אותו בזמן שהוא מצרף, ברגע שיש שקט פתוח ולטפל בכלב. אם הכלב הורס משהו אל תנזוף בו, הכלב שוכח מה עשה לא בסדר ומשייך את המסתור או הנזיפה להישאר לבד.

סבלנות היא המפתח וכלבים הסובלים מחרדה דורשים חיזוק חיובי. אילוף עוזר מאוד, ללמד את הכלב טריקים חדשים ולתגמל אותו על כך שהוא עושה אותם, זה מגביר את ההערכה העצמית שלו שעושה הבדל גדול בהתנהגות, נסה גם ללכת עם הכלב לפני שהוא נשאר לבד, תהיה לו פחות אנרגיה ו עשוי להגיב טוב יותר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...