שְׁאֵלָה:
מהו השיעור המרבי של דגים לליטר באקווריום?
woliveirajr
2013-10-09 06:05:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה דגים יכולים להיות לי לליטר באקווריום שלי, או כמה מים עלי לכל דגים?

עבור דגימות כמו טטרה שחורה ו ניאון, זה לא דורש הרבה מקום ויכול להתקיים יחד עם דגים אחרים.

זה נראה די תלוי במינים, לא?
התבונן במחשבון זה: http://www.aqadvisor.com/
שטח אינו הגורם היחיד שיש לקחת בחשבון - עליכם לקחת בחשבון גם את כמות הפסולת שהדגים מייצרים. אוסקר קטן או פלקו יכולים לייצר את אותה כמות פסולת כמו בית ספר קטן של ניאונים (שיהיה לו יותר גודל כולל).
ארבע תשובות:
#1
+11
Ben Miller - Remember Monica
2013-10-09 08:49:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעת קביעת קיבולת האקווריום, מקובל להסתכל על אורך הדגים הכולל ולא על מספר הדגים. הרעיון הוא שדגים גדולים יותר צריכים יותר מקום. כלל האצבע בו השתמשתי תמיד עבור דגים טרופיים במים מתוקים הוא 1 ס"מ אורך דגים לליטר מים (או כ- 25 מ"מ אורך דגים לכל 4 ליטר). עם זאת, זה יכול להשתנות מאוד בהתאם למיני הדגים. יש דגים שזקוקים ליותר מקום מאחרים.

#2
+8
toxotes
2013-10-29 03:14:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם כמה כללי אצבע ואפילו מחשבונים גרביים שם אתה יכול להשתמש בהם כדי להבין טוב יותר מה עובד, אבל כל התקנת טנקים חדשה עשויה להשתמש במחקר. יש הרבה מורכבות, אבל יש גם הרבה ניסיון שם, ותמיד כדאי לקבל משוב על תוכניות הגרב וההתקנה שלך.

אתה צריך לשקול, בעצם, את היכולת של מערכת לטיפול בפסולת לעומת היכולת של בעלי החיים שלך לייצר אותה, וכמו שהתשובות האחרות אומרות, אין דג פשוט: נוסחת נפח שפשוט עובדת. זה תלוי בהרבה גורמים: סוג הדגים, סוג והקיבולת של הסינון שלך, איכות המים שלך (גם מהברז וגם אחרי שהמיכל התבגר), כמה ואיזה צמחים יש לך וכו '. / p>

אתה צריך גם לשקול עד כמה בעלי החיים תואמים. יתכן שיש דגים שמתאימים לטנק שלך מבחינת עומס ביולוגי, אך הם טריטוריאליים ביותר ולא יהיה להם מספיק מקום להישאר מחוץ לטווח ראייה זה מזה. מהצד השני, חלקם (כמו הטטרות שאתה מזכיר) מצליחים ביותר בבתי הספר ועשויים לחוות מתח גבוה והתנהגות אגרסיבית בכוחות עצמם - וכמה בתי ספר לדגים עשויים להזדקק להרבה מקום פתוח לשייט. אתה גם רוצה חפשו שילובים של מינים עם דרישות כל כך שונות לאיכות מים, עד שלא תוכלו למצוא נקודה בריאה לשניהם בו זמנית. , אך תמיד תכנן את גודל המבוגר ואת ההתנהגות. אתה שומע סיפורי אימה על אנשים המצטיידים בדוגמת שפמנון אדום זנב או ארוואנה בעשרה ליטרים שלהם מכיוון שאורכו היה רק ​​כמה סנטימטרים בחנות החיות ...

#3
+7
fahad.hasan
2013-10-09 08:54:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין כלל אצבע כללי וזה תלוי בדגים שאתה מתכנן לשמור. יש דגים שיכולים לחיות בכמויות קטנות של מים בעוד שחלקם זקוקים לאזורי נדידה גדולים יותר. לדוגמא: פרסי אוסקר / פרחי פרחים דורשים לפחות 40 ליטר לדגים בוגרים / בוגרים למחצה, בעוד שמציעים לצ'יקלידים אפריקאים לשמור באריזה צפופה כדי להפחית את התוקפנות שלהם.

באשר לדגים טרופיים (גורים, טטרה) וכו '), עליך לכוון לליטר מים לאינץ' דגים.

#4
+3
commscho
2016-05-02 04:44:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו שאלה ישנה יותר, אך דבר נוסף שצריך לחשוב עליו, הקשור לתשובת toxotes, הוא על דרישות השטח של דג ללא קשר לחברי טנק אחרים. כן, מצד אחד עלינו להתחשב בפסולת שהם מייצרים, בנפח המים ובסינון כדי להתמודד עם הפסולת.

אולם מעבר לכך, לדגים יש צרכים / רצונות שונים למקום לנוע. שחיינים מסכנים יכולים להיות במיכל קטן בהרבה מדג הדומה אחרת, שבאופן טבעי שוחה היטב. דגי לימוד נפוצים רבים, כמו כמה מיני טטרה פופולריים, רגילים שיש להם שטח עצום של מקומות פוטנציאליים לשחות ולחקור. כדי להיות ברור, הם דורשים פתוח רווחים; זו אחת הסיבות שבמערכות רבות עדיף שיהיה רק ​​זן לימוד אחד, גם אם נראה שמבחינה ביולוגית תוכלו להתמודד עם יותר מקבוצה אחת. כל אחד מהם תופס מקום שהשני היה רוצה שפתוח לשימוש עתידי. וכשאתה חושב על גרב, הוספת דג אחד לבית ספר קיים טומנת בחובה מקום פחות פחות נדרש מאשר הוספת זן חדש לגמרי.

עם זאת, כדאי לחשוב על חלקי הטנק שתופס דג. בערך גם כן. טטרה וקורדורורה של ניאון (למעט מיני פיגמי והסטאטוס, שאינם מבלים את כל זמנם בתחתית) אינם מתחרים על החלל. ציקלידים ומיני חינוך רבים לא דואגים לחלקו העליון של המיכל, ולכן הם אינם מפריעים לדגים כמו בוקעים שמבלים את רובם הגדול של זמנם על פני השטח. אם היית חושב לשמור בעיקר על מינים השוכנים בתחתית, היית יכול לאגור לא מעט יותר במיכל באורך של 20 ליטר מאשר 20 גלון רגיל בגלל השטח המרובע הגדול יותר בקרקעית.

זכור שאתה מספק את כל עולמו של הדג. הטנק בו הם נמצאים הוא כל מה שידעו. אנחנו לא יכולים לתת להם את הגודל והמורכבות של בתי הגידול שלהם, אבל זו לא סיבה לא לעשות כמיטב יכולתנו כדי לתת להם סביבה נאותה. אפילו לדגים כמו הבטה - שרבים אוהבים לומר חיים במים רדודים מאוד כמו "שלולית" - יש אלפי גלונים להסתובב בארצות מולדתם למרות העומק הרדוד. עם זאת, הסיבה שאנו פתוחים יותר להחזיק דגים כמו בטה במיכלים קטנים היא מכיוון שהזנים המוניים (ובעיקר הזנים הארוכים) אינם שחיינים טובים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...