שְׁאֵלָה:
כמה קשה יהיה לאמן את התוכי שלי לדבר?
user34
2013-10-09 12:23:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב לקנות תוכי צעיר, אבל אין לי הרבה ניסיון בתוכים.
אז אני רוצה לדעת אם למישהו יש אחד וכמה קשה יהיה לאמן את התוכי לדבר.

אני אשמח לכל עצה שימושית

מצטט בגסות את שרק "החוכמה היא לגרום להם לשתוק!" אם אתה מקבל זן דיבורי, הם די לוקחים אותו באופן טבעי. קשה יותר לגרום להם לומר דברים ספציפיים. הם נוטים לומר את הדברים שהם אוהבים את הצליל. היזהר משימוש בגסות סביבם.
היה לנו תוכי שלא היה סביב בני אדם לעתים קרובות כל כך, אבל מצאנו אותו מחקה את בעלי החיים האחרים ואת הצעצועים שלהם. המרגיז ביותר היה צעצוע החריקה ...
מינים מסוימים טובים יותר בשיחה מאחרים, אך אין * ערובה * שהציפור שלך תלמד לדבר, ללא קשר למינה. שקול היטב מה אתה רוצה, ואם אינך בסדר עם האפשרות שהם לא ילמדו לחקות שפה, אז פשוט * אל תקבל *. בדיוק ראיתי היום מודעה בקרייגסליסט בה מישהו רוצה להחליף את הציפור שלהם כי היא לא למדה לדבר ...
רק הערת צד: לא אלא תוכי רק כדי לאמן אותו לדבר. קנו תוכי שיהיה לו חיית מחמד, כבן משפחה למחצה.
שתיים תשובות:
#1
+12
Hammad
2013-10-13 00:07:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי במיני התוכי שאתה מתכנן לקנות. לְמָשָׁל. תוכים אפורים אפריקאים הם האינטליגנטים ביותר ולומדים מהירים. יש להם את הקול הכי ברור. באופן דומה המקאו, אלכסנדרין יכול גם לחקות קולות אנושיים היטב. צווארונים אינדיאניים, פרחים וכו 'לא יחקו קולות אנושיים אלא יכולים לייצר שריקות מסוגים שונים. איתך. אבל אל תקנו צעירים מדי, לפחות בני 40 יום מכיוון שקשה יותר להאכיל צעירים מכך.

יתר על כן תוכלו להשתמש במקליטים כדי להשמיע ברציפות ביטויים ומילים קטנות. שמור אותם במקום משותף בבית שלך כמו בסלון, מקם את הכלוב לפחות בגובה של יותר מ -3-4 מטר. תוכים רופפים באינטראקציה כאשר הם נשמרים בגבהים נמוכים.

זה לא ממש קשה מדי לגדל ולהכשיר תוכים, זה זקוק כמעט לאותה מסירות אשר כל חיית מחמד תדרוש. מזל טוב.

הם מחקים כל דבר. שלי מצלצל בטלפון, החתולים מתמוטטים, כלבים נובחים, משאית האשפה מגבה, קולה של אשתי, הקול שלי, ה- XBox ועוד תריסר דברים.
#2
+5
user6796
2013-10-09 14:11:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תוכים יחקו את צלילי הציפורים שהם שומעים סביבם.

המפתח לאילוף תוכי לשיחה הוא קיום התוכי במנותק מציפורים אחרות. כמו כן, חיוני שלא תהיה מראה בכלוב הציפור, מכיוון שהתוכי ידבר עם עצמו, חושב שהוא ציפור אחרת.

לימוד ציפור לדבר דורש סבלנות והרבה חזרה.

לימדתי קבצים בודדים לדבר (בצעירותי, כשהיה לי זמן וסבלנות). זה דורש חזרה על אותה מילה או צליל או ביטוי שוב ושוב, לעתים קרובות ככל האפשר לציפור; רצוי להסתכל על הציפור בהישג יד.

מומלץ להתחיל במילה אחת; כדי שתוכלו להשיג תוצאה מהירה יותר, זה כדי לעודד אתכם להמשיך ולהתמיד, מכיוון שככל שעיבוד הצלילים מורכב יותר, כך ייקח לציפור זמן רב יותר לתפוס אותו.

יש כמה מעניינים (ו מקרים עצובים) של לירברד האוסטרלי מחקה צלילי מסורי שרשרת המשמשים להשמדת אדמות שיחים מקומיות.

אני חולק על בידוד מציפורים אחרות, במיוחד אם כבר מדברים. היה לי כתר כחול קונור ותוכי אפור אפריקאי בסמיכות והם לימדו אחד את השני מילים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...