שְׁאֵלָה:
כיצד אנו מטפלים בשני חתולים בבית המפגינים התנהגות אלפא?
Beofett
2013-10-09 18:23:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החתולה הוותיקה ביותר שלנו, אורלה, הייתה תמיד מלכת אלפא. היא מתעקשת להאכיל תחילה, טוענת עמדה דומיננטית במיטה בלילה (ממש בין אשתי לבי, באמצע המיטה), וקבעה בבירור את עמדתה ביחס לשני החתולים שחילצנו לאחר שהצילה אותה.

עם זאת, הייתה לנו חילוץ לא צפוי בערב ראש השנה האחרון, מכיוון שמצאתי תועה שזקוק לטיפול רפואי. היא הייתה כל כך ידידותית, עד שנפצחנו לשמר אותה (לא הייתי מכירה קשה מאוד!) ועכשיו יש לנו 4 חתולים.

האחרונה, לילי, היא ידידותית מאוד, יוצאת , ו ... אסרטיבי. למעשה, ברור שהיא מפגינה התנהגות אלפא כלשהי.

היא אמנם לא מראה אגרסיביות של אוכל, אך היא טוענת עמדה דומיננטית עוד יותר במיטה (על הכרית שבראש המיטה, בין אשתי לבי) והיא עוסקת במשחק דומיננטיות עם שני החתולים האחרים הלא דומיננטיים.

היא גם מאתגרת בעקביות את החתול הוותיק ביותר, רודפת אחריה, מחליפה אליה כשהיא מתקרבת יותר מדי ל אותה וכו '.

הבכור שלנו לא מטפל בזה טוב. באופן כללי היא קופצת בצורה ניכרת וחזרה לשרוק בכל פעם שהזכר, החתול השלישי שלנו (מיילס), יתקרב אליה (זו הייתה התנהגות נפוצה בשנה הראשונה לאחר שהצגנו אותו, אבל בסופו של דבר זה התחדד). גרוע מכך, מיילס מראה כעת סימני התנהגות דומיננטיות המופנית כלפי אורלה (אך לא כלפי לילי). אם אורלה קופצת למיטה, ומיילס כבר על המיטה, לעתים קרובות הוא ישתעשע אליה וייקח כף עם כפו. אורלה בדרך כלל תגיב בלחש, וקפיצה חזרה מהמיטה.

נראה כי כל זה התחיל כמה חודשים אחרי שהבאנו את לילי, אז ההנחה שלי היא שזה נובע מאתגר דומיננטי. נראה שאורלה בדרך כלל פחות בטוחה ביחס לחתולים האחרים ממה שהייתה, וזה מפריע לפעמים (במיוחד כשאנחנו מתעוררים באמצע הלילה על ידי סריקת חתולים שנטענים על המיטה שלנו).

האם יש משהו שאני יכול לעשות בכדי לעזור להביא שלום בין ארבעת החתולים שלנו?

אחד תשובה:
#1
+12
Kyle Brandt
2013-10-09 18:39:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עברתי תוקפנות של חתולים בעבר. לפעמים אין תרופה, אך הנה כמה דברים שתוכלו לעשות שעשויים לעזור:

  • יש יותר (מרווחים) ארגזי אשפה מכיוון שזה משהו שהם יכולים להילחם עליהם (אותו דבר עם מנות אוכל ).
  • שחקו עם החתולים האגרסיביים כדי להפיק מעט מהאנרגיה שלהם. מצביע לייזר מקל על כך
  • ניתן להשיג כמה מוצרים להרגעת פרומונים שעשויים לעזור (לדוגמא פליוויי).


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...