שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל למנוע מהחתול שלי להאריך את טפריו בעת ליטוף?
Athari
2013-10-09 18:16:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאני מלטף את החתול שלי, לעתים קרובות הוא מסלסל את אצבעות רגליו ומאריך / משך את ציפורניו. אני מניח שזה סימן שהוא נהנה להתלטף, אולם זה לא משהו שאני מעריך כשהוא שוכב על רהיטים וטפריו מגרדים ומנקבים את פני השטח. בדרך כלל הוא לא גורם נזק לרהיטים; הוא אוהב את פוסט הגירוד שלו, אבל זה יוצא מן הכלל.

האם יש דרך לומר לחתול שלי להימנע מהרחבת ציפורניו כשהוא מליט, או שהיא הדרך היחידה להימנע מנזק לקחת אותו תמיד על הברכיים שלי (לא שאני מעריך שגם הוא טופר את בגדי)? האם יש דרך אחרת למנוע זאת?

האם החתול שלך עושה זאת רק פעם אחת, כמו מתיחה רגילה אשר בסופו של דבר תופסת אחיזה עם טפרים מכל מה שקורה שם? או שמא התנועה החוזרת ונשנית עם כפות (וטפרים) המכונה "לישה"? אני לא רואה את המילה "לחזור" בשאלה. נראה שהתשובות שפורסמו מתאימות בכל מקרה, אני פשוט סקרן לגבי זה.
@EsaPaulasto זה תנועה חוזרת ונשנית.
עוד לא ראיתי את התשובה הזו - אתה יכול [לקצץ ציפורניים של חתולים] (http://www.humanesociety.org/animals/cats/tips/trimming_cat_claws.html) לחתוך את הקצה החד (לא לחתוך לורוד מהיר) . זה הליך ללא כאבים השווה לקיצוץ ציפורניים בבני אדם והוא אינו מונע מחתול לטפס ולהנות אחרת מהחיים (כנגד [declawing] (http://www.humanesociety.org/animals/cats/tips/declawing.html) שהוא הליך כואב האסור על פי חוקי צער בעלי חיים במדינות רבות)
שבע תשובות:
#1
+26
Beofett
2013-10-09 18:28:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התנהגות זו מכונה " לישה", והיא התנהגות אינסטינקטיבית הנובעת מהאכלה מחלב אמו. גורים לושים על אמם כדי לעורר את ייצור החלב בזמן האכלה, וההתנהגות נוטה לחזור על עצמה בכל פעם שהם מרגישים רגועים ומסופקים ביותר.

לא כל החתולים שומרים על התנהגות זו בבגרותם, אך רבים כן. P מכיוון שהוא גם אינסטינקטיבי וגם מתחזק במהלך חתלתול מוקדם, אין זה סביר שתאמן אי פעם את החתול שלך לעצור. עם זאת, פיתרון שעשוי לעבוד הוא להביא לחתול שלך את השמיכה שלו.

אחד החתולים שלנו לוש די בקביעות, גם כשאף אחד לא מלטף אותה. היא עושה זאת לרוב על שמיכת זריקה אדומה ורכה, שאנו שומרים על גב הספה (אחת מנקודות המנוחה / לישה המועדפות עליה) בדיוק למטרה זו. זה מונע נזק לרהיטים, וכאשר החברה באה, אנחנו יכולים פשוט לשים את השמיכה.

אחד החתולים של אמי (שטופלו על ידי בעלים לשעבר) נהג ללוש אותי זמן מה. לקח לו לנצח לסמוך עליי לפני כן, אבל כשזה עשה, זה נעשה קצת יותר מדי מדגדג. אז הרמתי אותו ודחיתי אותו. הוא ייבב ולעולם לא עשה זאת שוב, אך הוא עדיין מצא חן בעיני. החמצתי את הלישה.
#2
+17
John Cavan
2013-10-09 18:27:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, התשובה הקצרה היא לא. זו רק תגובה לא מודעת להנאה שמלטפים אותה ולכן החתול שלך מתמתח ליהנות. גם בני אדם עושים זאת, פשוט אין לנו טפרים חדים שעוררים הרס כתוצאה מכך. : אתה יכול לשקול לעצור מיד כשזה יקרה, אבל זה עד כמה שהייתי לוקח את זה. המציאות היא שאם יש לך חתולים, נזק כמעט לריהוט הוא כמעט בלתי נמנע.

#3
+9
Esa Paulasto
2014-01-07 14:58:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תשובה ישירה לשאלתך: לא, אני לא יודע דרך למנוע לישה בפועל, אך הפנייתה לחומר אחר עשויה להיות אפשרית.

אתה יכול לנסות לאמן חתול לזהות משטח מסוים כמשטח ללא לישה, אבל אני חושב שזה צריך להיות משהו קל עבור החתול להבדיל מחומרים אחרים. אני חושב על ספת עור למשל; אתה יכול לאמן את החתול שלא לדרוך / ללוש על עור בזמן שכל שאר החומרים בסדר.

ואז, זה יכול לגרום למצב בו החתול זוכר את הכלל רק כאשר אתה קרוב ובשאר הזמן כאשר לחתול הזה מרגיש כמו לישה זה לא משנה מה מתחת לכפותיו. אולי זה עדיין יהיה טוב יותר מכלום?

הכשרתי את אחד החתולים שלי כדי למנוע לישה על העור שלי. במיוחד בקיץ אבל גם סביב השנה אני אוהבת להתלבש קלות בבית. לובש מכנסיים קצרים וטי שירט כל השנה, ויש לו חתול שאהב ללוש הרבה בכל פעם שהוא מוברש ומלטף. בזמן בחיקי היא הייתה לשה על העור שלי כמו בטראנס. בכל פעם שהיא התחילה לעשות את זה על העור שלי (זרוע, רגל, מה שנחשף) הרמתי בעדינות את כפותיה והעברתי אותם על בד הקרוב ביותר לחתול כרגע. בדרך כלל משטח הבד הזה היה הג'ינס שלי או חולצת הטריקו שלי או כרית. הרגיש כמו לישה. הצלחה צוינה כאשר החתול התחיל ללוש על עור ואז מיד העביר את כפותיה בעצמה על משטח בד.

מה שאני מתכוון ב"הרים בעדינות את כפותיה "זה שאני מכניס את אצבעותיי מתחת ל"קרסוליים" שלה ממש מאחורי כפות הרגליים ומרים את הכפות מעט למעלה, ואז נושא את הכפות הצידה אל משטח הבד הקרוב ביותר, ומניע את החתול רק כל כך מעט בתהליך כדי לא להפריע לישה יותר מדי. אם כרית הייתה בקרבת מקום, לא הייתי מזיז את הכפות בכלל אלא רק מרים אותן ומניע את הכרית מתחת לכפותיה. היא לא קיבלה הודעה כמו "הלישה היא גרועה" . שכן הלישה שלה בסדר כשהיא עושה את זה על בד. כמו שאמרתי, בסופו של דבר זה עבד מצוין :)

אני רק רוצה שהם יתלכו משהו אחר מלבד העור הרך של המרפקים הפנימיים שלי.
#4
+4
Erik
2015-12-18 09:59:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי אחד שלוש כל הזמן. הוא הופיע כחתלתול בר, כבן 4-5 שבועות. לא מצא את אמא שלו והוא פחד מדי להתקרב לאף אחד בחודש הראשון. הוא לא קיבל את האימהות שהוא זקוק לה והוא קצת לא בוגר. הוא אוהב ללוש על כתפי ואחות על חולצתי.

אני לא חושב שהוא ייפסק אי פעם, ואני לא רוצה להעניש אותו. הוא התגלה כמחבק סופר ופשוט אוהב להחזיק אותו וללטף אותו. אני לא רוצה שזה ישתנה.

כמה דברים עזרו. כשהוא יחפור עם הטפרים שלו, אני ארים כפה ואחזיק אותה. הוא עדיין מכופף את כפותיו, אבל זה לא כואב. אני שומר מגבת עבה ליד הספה ועוטף את זה מעלי כשהוא בא לאחות וללוש. הטפרים שלו לא עוברים את זה. לבסוף קניתי חלב לחתול בחנות החיות, מהסוג שנוסח לעיכול חתולים. אני נותן לו בערך אונקיית חלב כל לילה. נראה שזה דוחף כמה מכפתורי החתלתול שלו והוא לא רוצה לינוק וללוש כל כך הרבה כשהוא מקבל את החלב שלו.

הלוואי שהוא יפסיק, אבל אוכל לחיות עם זה. כמו שאמרתי, הבחור הזה עבר מברך לחתול הכי חיבה שהיה לי אי פעם. אני אקח כמה טפרים בכתף ​​בשביל זה. הוא לא עושה את זה כדי לפגוע בי.

#5
+3
Dan S
2014-05-18 08:01:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי חוויה דומה לזה של אסא ...

רק אחד מהחתולים שלי הגיע אלי שעדיין לא היה מנוטרל, ושהוא אוהב לכפות כפות רבות.

אם אני מרים בעדינות את כפה כשהיא עושה את זה היא נוטה להשפיל את הארכת הטופר. זה לא מושלם אבל זה מאפשר להתכרבל וזה נחמד.

#6
+3
Edward martin
2018-12-31 10:42:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גזירת ציפורניים לחתול עשויה לעזור לך לקבל שריטות של חיית המחמד שלך. אתה יכול לעשות זאת אחת לשבוע או מדי יום בהתאם לקצב הגדילה של חיות המחמד שלך. חיבוק יהיה הרבה יותר קל אם אין ציפורניים מחודדות של חיית המחמד שלך.

זו הגישה בה אני משתמש. כדי למנוע נזק לרהיטים או לעור, אתה רק צריך להפוך את הטופר קהה על ידי הסרת קצה הציפורן ממש. כמו כן, אתה רק צריך לעשות את הטפרים הקדמיים. אני בודק את ציפורני החתול שלי באופן קבוע בזמן שאני מלטף אותם. בדרך כלל יש רק מסמר אחד (אם בכלל) שצריך לקצץ אותו, כך שזה תהליך מהיר מאוד והחתולים משתפים פעולה.
אם החתול שלך גר בתוך הבית רק אתה יכול לעשות את זה, אבל חתולים בחוץ זקוקים לטפרים חדים כדי להגן על עצמם ולצוד.
#7
+1
keshlam
2015-12-18 12:46:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הצלחתי להכשיר חתולים לכרוע בלי טפרים מינימליים או ללא צירוף, על ידי שילוב של השמעת רעשים לא נוחים בעת תוקע והקשה בעדינות על קצות הכפות או הרמתם ממני. זכרו, חתולים מאמנים אחד את השני בהצלחה ללכת על הטפרים ...שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...