שְׁאֵלָה:
כיצד למנוע מהכלב שלי להכניס דברים לבית?
Taryn
2013-10-09 16:08:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכלב שלי בן 9 חודשים משתמש בדלת כלבלבת כדי להיכנס לחצר האחורית הסגורה שלנו. היא התחילה לאסוף דברים כמו מקלות, חרקים מתים, אפילו גללי כלבים שהוחמצו בניקוי ולהכניס אותם לבית. אנו כמובן רוצים לשבור הרגל זה במוקדם ולא במאוחר. לא תמיד אנחנו תופסים אותה מביאה את זה, לפעמים אנחנו מוצאים את זה אחרי שהיא עשתה את זה.

כיצד נוכל לאמן אותה שלא לעשות זאת יותר?

אחד תשובה:
#1
+11
hairboat
2013-10-09 23:35:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כלבים אינם יכולים ללמוד (או לבטל למידה) התנהגות "לאחר מעשה". ברגע שהכלב שלך הכניס משהו פנימה, אינך יכול לתקן את ההתנהגות - אתה יכול לתקן או ללמד את הכלב רק בזמן שההתנהגות הלא רצויה מתרחשת. אז כדי לתקן התנהגות זו, תצטרך לתפוס את הכלב במעשה.

הייתי מציע לפקח על הכלב שלך כשהיא משחקת בחוץ ונכנס פנימה. זה מבסס את מטרת הדלת הכלבלבת - כדי לאפשר לכלב עצמאות לצאת ולהיכנס - אבל ברגע שהיא תבין איזו התנהגות אתה רוצה ממנה, היא תיישם אותה כל הזמן, גם כאשר היא לא מפוקחת.

כאשר הכלב שלך יוצא החוצה, לך החוצה להתבונן בה ולהישאר ליד הדלת הכלבנית. תן לה לעשות את שלה בחוץ. כשהיא פונה אל הדלת הכלבנית עם חפץ שאתה לא רוצה בתוכו, עצור אותה וגרום לה להפיל את החפץ. כשהיא עושה זאת, שבחו אותה ו / או התייחסו אליה, ותנו לה להיכנס פנימה.

ברגע שהיא "משיגה" את מה שאתם מבקשים ממנה לעשות, היא צריכה להפוך את האובייקט "זרוק לפני הדלת הכלבנית = חיבור כלב טוב ועשה זאת באופן עצמאי. אתה עלול בסופו של דבר לקבל ערמת חפצים ממש מחוץ לדלת הכלבלבים, מה שיכול להיות ממש נוח כשמגיע הזמן לנקות את החצר!


נערך כדי להוסיף: עולה על דעתי כי אילוף זה עשוי לגרום לכלבך לחשוב שההתנהגות הטובה היא להביא חפצים מהחצר אליך , ולא להפיל אותם מחוץ לדלת הכלבלבת. אתה תדע אם זה קורה אם תפסיק לפקח על הכלב שלך והיא תתחיל להכניס דברים לבית ולמצוא אותך להניח אותם - או אם אתה לא בבית, לשים אותם איפשהו שהיא מקשרת איתך (כמו הנעליים שלך, הכיסא האהוב עליך, או המיטה שלך).

אם זה קורה, נסה לשים קופסה או פח מסוג כלשהו מחוץ לדלת הכלבלבת. היא מקבלת את הפינוק כשהיא מכניסה את החפץ לקופסה. ה יכול זה למנוע ממנה להתבלבל לגבי מה שאתה רוצה ממנה. (זה יכול להיות גם היתרון הנוסף בכך שהיא מלמדת אותה לנקות את החצר בעצמה - מי יודע?)שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...