שְׁאֵלָה:
מה הגיל האופטימלי לסרס כלב זכר?
user6796
2013-10-09 10:00:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה שדה-מין של כלב זכר יסייע במניעת התנהגויות לא רצויות שיכולות להופיע עם כלב זכר שלם; למשל תוקפנות, נדידה, הובלת רגל להשתינה.

האם זה נכון? התנהגויות כאלה?

גיל מומלץ של 6 חודשים או בכל עת לאחר צניחת כלבי הכלבים. בדרך כלל סירוס או עיקור ישנה את רמות ההתרגשות של הכלבים אך כל הרגלים שלמדו עשויים, אך לא תמיד להישאר איתם. אם אתה באמת רוצה שהכלב הגברי שלך יהיה רגוע יותר, לא יסתובב בכל מקום ולא ירדוף אחרי כלבות, אז 6 ~ 8 חודשים.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+19
ThomasH
2013-10-09 16:33:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לכלבים זכרים זה לא נראה חשוב. התנהגויות מסוימות יגיבו לסירוס, אחרות לא, לא משנה גיל הכלב:

סירוס היה היעיל ביותר בשינוי ייצור שתן, הרכבה ונדידה. עם סוגים שונים של התנהגות אגרסיבית, כולל תוקפנות כלפי בני משפחה אנושיים, סירוס עשוי להיות יעיל בהפחתת התוקפנות אצל כלבים מסוימים, אך ניתן לצפות כי פחות משליש יכול להיות שיפור ניכר. לגיל הכלב או למשך ההתנהגות הבעייתית אין ערך לנבא אם לסירוס תהיה השפעה מיטיבה. (Neilson et al., 1997)

עבור כלבים נקבים, עם זאת, נראה כי עיקור מוקדם קשור לסיכון מוגבר לדלקות בדרכי השתן:

מכיוון שנראה כי כריתת רחם מוקדמת מעניקה יתרונות גדולים יותר מאשר סיכונים לכלבים זכרים, מקלטים לבעלי חיים יכולים לבצע כריתת רחם בבטחה כלבים זכרים בגיל צעיר ועוסקים וטרינרים צריכים לשקול להמליץ ​​על ניתוח כריתת שתן שגרתי לכלבים זכרים בבעלות הלקוח לפני גיל מסורתי של 6 עד 8. חודשים. עם זאת, אצל כלבים נקבות בריחת שתן מוגברת מצביעה על כך שעיכוב כריתת המין עד גיל 3 חודשים לפחות עשוי להועיל. (Spain et al., 2004)

הפניות

זה בהחלט חשוב לבריאות לטווח הארוך של הכלב. ישנן סיבות לכך שתרצה לעשות זאת במוקדם או במאוחר, אך לשניהם השלכות שליליות וחיוביות אפשריות.
#2
+11
Beth Whitezel
2014-02-27 12:37:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לכלבי ביצועים אנחנו רוצים לחכות עד 18 חודשים בממוצע. העניין הוא לחכות שהם באמת יגמרו לגדול. הסרת הורמונים לפני נקודה זו עלולה לגרום לעצמות ולשרירים לצמוח בצורה שונה ממה שהיה קורה אחרת. כלבים המתוקנים מוקדם נוטים להיות גבוהים יותר ומלאים פחות ממה שהיה קורה אחרת. עם זאת, אם מדובר בכלב מחמד שאינו עובד, ההבדל לא צפוי לחשוב יותר מדי. ולגברים, אם אתה רואה התנהגות לא רצויה תצטרך לשקול את האפשרויות שלך. אם אתם רואים תוקפנות, סימון אובססיבי או שוטטות ואינכם מרגישים שתוכלו להתגבר על התנהגויות אלו באמצעות אימונים, ייתכן שתרצו לתקן את כלבכם לפני ציון 18 החודשים. כמו כן, אם יש לך זכר ונקבה לא קבועים ואתה לא מתכוון להתרבות אז עשה לעצמך טובה ותקן לפחות אחד מהם ... זה יכול להיות קשה להפליא להפריד אותם מספיק בעונת הנקבות כדי למנוע גידול מקרי.

אם מדובר בגזע גדול או בגזע הנוטה לדיספלזיה של מפרק הירך, הייתי מחכה לציון של 18 חודשים לכל הפחות, גם אם הכלב לא היה בספורט. אני מאמן ומתחרה בספורט כלבים כבר 10 שנים ואני חושב שזה די מדהים שדווקא ממראה של כלב אתה יכול לעתים קרובות לנחש אם הם תוקנו מוקדם אבל זו רק תצפית, לנתונים האמיתיים. ..

זהו מאמר טוב שמאתר מספר מחקרים שנעשו שמצאו אירועים מוגברים של קרע CCL, דיספלסיה של מפרק הירך והתמוגלות של פיקה אצל כלבים שתוקנו מוקדם. נראה כי פציעות אלה מתואמות עם ממצאים של שוקה ארוכה יותר, רדיוס ואולנה שנגרמים ככל הנראה על ידי סגירה מאוחרת של לוחות גידול. המחסור בהורמונים מאט את הסגר ומאפשר לעצמות לצמוח זמן רב יותר ממה שהיה קורה אחרת. כתוצאה מכך כלבים גבוהים יותר ואינם בעלי חלל חזה עמוק כפי שהיו עושים אחרת.

נראה שהעצמות עשויות להיות פחות צפופות ממה שהיו גם כן, אך עדיין לא מצאתי מחקר מדעי המגבה זאת.

אני חושב שזה ממש מעודד שאנחנו עכשיו לראות חלופות לעיקור מלא או לסירוס השומרים על חלק מההורמונים או כולם ללא סיכון להתרבות בשוגג. חלק מהחלופות הן עיקולי חסכונות בשחלות או ברחם ולבנים יש כיום מוצר שנקרא זאוטרין. אם אלה יתפסו יתכן שנראה כי שיעור הפציעות יורד משמעותית.

אני שוקל לסרס את הכלב שלי אבל רציתי לחזור תחילה לתשובתך. חשבתי שעצת להמתין שהוא יהיה לפחות בן 2. עכשיו הוא 21 מ '.
לא הייתי דואג לזה בכלל כל עוד הם מעל 18 חודשים. אלא אם כן מדובר בזן ענק אז הייתי מחכה זמן רב בהנחה שאין בעיות התנהגות.
#3
+4
CodingIntrigue
2013-10-09 11:58:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה יכול יכול לחולל התנהגות של שינוי, אך במקרה של קולי-קרוס שלנו, זה לא שינה את התנהגותו במעט (מלבד אי תקע ברגלו).

אני מניח שגיל ה אופטימלי באמת תלוי בכל מקרה לגופו.

בכל מקרה, הגיל המינימלי שאתה יכול לקבוע כלב זכר הוא 8 שבועות. רוב הווטרינרים ימליצו להמתין עד 6 חודשים לפחות.

#4
+4
Salketer
2013-10-09 12:48:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא בטוח לגבי הגיל האופטימלי ... אבל אני יודע שגם בגיל 8, כלבים עדיין עשויים להראות שינוי התנהגות.

רק כדי להוסיף ל מחשבותיך, שלי הוא בן 9 חודשים, עבר חודש מאז הניתוח והוא שינה לכל מה שאנשים מובילים אותנו לצפות.

הוא היה מאוד שולט, ואם היינו מסרבים לו משהו הוא היה נותן אנחנו יודעים (בעיקר הזמנו את זה להתרחש מלכתחילה מכיוון שלא ידענו לטפל בכלב). עכשיו הוא עדיין מגן על הבית אבל מאוד עדין איתנו.

יש האומרים שככל שצעיר יותר טוב, וכי 5-6 חודשים זה הכי טוב, אבל רצינו לחכות שהוא "יגדל" קצת קודם ... לא יודע אם זה שינה משהו.

שאלה אחרת לשאול את עצמך, האם זה כלב עבודה? אני בספק אם היית מפטיר כלב שמירה למשל.

#5
+4
Nick
2013-10-09 13:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש תשובה לכך באתר של סזאר מילן מווטרינר.

בקיצור, כמה מחקרים הראו קשר בין סירוס כלב לפני גיל 14 חודשים לבין סרטן. / בעיות במפרקים ומחקרים אחרים מראים יתרונות בסירוס מוקדם.

עריכה: הנה כמה מאמרים נוספים מאותו אתר בנושא ריסוס וסירוס.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...