שְׁאֵלָה:
נראה שלנחש המחמד שלי יש איזה סוג של חרקים שזוחלים על פניו; האם אני צריך לדאוג?
Beofett
2013-10-09 17:19:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם דברים לבנים קטנטנים הזוחלים על פני נחשי חיית המחמד שלי ואפילו על עיניהם.

מה הם, ומה עלי לעשות בקשר אליהם? האם הם מזיקים?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+12
John Cavan
2013-10-09 17:50:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, ה קרדית הטפילית הזו יכולה להוות וקטור למחלות מכיוון שהם ניזונים ביעילות מהנחש שלך. הם לבנים כשהם צעירים, אך יהפכו לכהים ברגע שהם יאכילו ויהיה להם קל יותר לראות, אבל הם גם ירגיזו את הנחש לא מעט.

במאמר המקושר יש מידע על טיפול, שהוא בעצם לרחוץ את הנחש ואולי גם לשמן אותו. אתה צריך גם לטפל באזור הדיור כדי להסיר את הקרדית. מידע טוב על הטיפול בנחש שלך יכול להיות במאמר זה: התמודדות עם קרדית נחש.

#2
+10
Spidercat
2014-02-14 21:10:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ג'ון צודק, לנחש שלך יש קרדית. הם די דומים בזוחלים כמו שפשפשים הם אצל כלבים וחתולים. לרוע המזל הדרך הטובה ביותר להתמודד עם קרדית היא לעולם לא להשיג אותם בכלל בגלל הקושי להיפטר מהם. קרדית תשתלט על קשקשי הנחש, וכמעט כל חומר כימי שהורג את הקרדית מזיק גם לזוחלים. הם גם כה זעירים בשלב הזחל שלהם שהם יכולים להסתתר בכל מקום.

ישנם תרסיסים שתוכלו לקבל שיכולים לעזור להרגיע את העקיצות על הנחש שלכם. הקלה על זוחלים היא הנפוצה ביותר לדעתי.

כדי להיפטר מהקרדית, מה שאתה רוצה לעשות בכדי לטפל בנחש זה לתת לו אמבטיה עם פתרון Betadine כלשהו (מספיק בכדי שהמים יראו כמו תה). אולי כדאי לך לחכות להכניס את התמיסה עד שהנחש באמבטיה, כיוון שתרצה לקחת משקה כשהוא שם בפעם הראשונה. כמו כן, אם הנחש עושה את צרכיו בזמן האמבטיה, תרצה לצייר אמבטיה טרייה.

על המים להטביע את הקרדית, ואילו תמיסת הבטאדין אמורה לסייע בניקוי העקיצות. הקפידו לטפל (בזהירות) גם בראש הנחש מכיוון שהקרדית יכולה למצוא מקלט על ראשו במהלך האמבטיה. אתה יכול להשתמש בצמר גפן כדי לסלק את הקרדית מהראש.

אתה רוצה להשאיר את הנחש באמבטיה למשך כמה דקות כדי לתת למים להרוג את הקרדית, אז אם נוח לך להשאיר את הנחש שלך קצת באמבטיה, אתה יכול לעבור לשלב הבא. אתה צריך שיהיו לך כמה דברים מלבד הטרריום עצמו, שתוכל לשקול להצלה. מנות האוכל והמים, והקישוטים. כל זה צריך להיות ספוג במים עם רמז של אקונומיקה בתוכו, משהו כמו חצי כוס אקונומיקה לליטר מים.

תן לו לספוג מספר דקות כדי להרוג את הקרדית, והתן לאקונומיקה להשרות ולהרוג את הביצים. כל דבר שלא ניתן להשרות, צריך לזרוק ולהחליף אותו. הכי עדיף פשוט להשתמש במגבות נייר כמצע במשך השבועיים הקרובים, למקרה שיתברר שהקרדית עדיין בסביבה.

כעת, כאשר הטרריום ריק, מלא אותו במים ומעט אקונומיקה. בתקווה שאמור לדאוג לכל הקרדית שבפינות הסיליקון.

בשלב זה, כנראה עבר זמן מספיק בו תוכלו לצייר את הנחש לאמבטיה נוספת, הפעם עם מים פשוטים כדי לשטוף את תמיסת הבטאדין . כמו כן, תרצה לבדוק כדי לוודא שאינך רואה קרדית שמסתתרת בקשקשים או בפתחי האוורור. אם יש רק אחד או שניים, או אם הם מתים ופשוט תקועים, אתה אמור להיות מסוגל לתפוס אותם עם צמר גפן ושמן מינרלי.

עכשיו חזור לטריום ולקישוטים, ו שטפו אותו ביסודיות כדי להיפטר מהאקונומיקה. במיוחד בקערות האוכל והמים. עכשיו אתה מוכן להרכיב את הטרריום ולהחזיר את הנחש לתוכו. הקפד לפקוח עין על כל הקרדית שעלולה להופיע שוב, אם תראה כאלה, תרצה להתחיל את התהליך מחדש.

ישנם חומרי חיטוי הבטוחים לזוחלים בהם ניתן להשתמש במקום אקונומיקה. אני מניח שאלו לא יהיו חזקים מספיק כדי להרוג את הקרדית?
@starsplusplus אני לא מכיר אף אחד שיעזור באמת לקרדית. מרבית חומרי החיטוי הזוחלים בטרריום כמו Wipe-Off מיועדים להיפטר מהצטברות האמוניה מהצואה שלהם. אקונומיקה היא חומר חיטוי ביתי נפוץ למדי, שהוא דרך זולה ויעילה להרוג חרקים וביציותיהם, ולכן אני משתמש בה. כל עוד לא תגזימו זה בטוח לחלוטין (אם זה מריח לכם רע, זה מריח להם רע).
מחשבה לא מושכלת, מטכניקות להתמודדות עם פרעושים: יכול להיות הגיוני להוסיף כמה טיפות חומר ניקוי לאמבטיה. חרקים בדרך כלל דוחים מים במקצת, כך שהם לא טובעים כאשר טיפת הגשם הראשונה פוגעת בהם. כדי להטביע פרעושים לאחר סירוקם, אנו משתמשים בפתרון חומר ניקוי כדי להתגבר על אותה הגנה. יכול לעזור גם לקרדית ... אבל בדוק את זה אצל וטרינר שיודע אקזוטיקה, כי אני באמת לא יודע שאני הגיוני או לא.
רק שתדעו, רעיון @keshlam יכול לעבוד. אתה מסוגל לרחוץ נחשים בעזרת סבון כלים כדי להיפטר גם מהקרדית. ניתן להשתמש בסבון כלים או בסבון ידיים אנטי בקטריאלי עם נחשים. לא בטוח לגבי חומר הניקוי אבל זה אמור להשפיע באותה מידה. מגדלים רבים רבים משתמשים בזה כדי להיפטר מקרדית וגם לנקות נקבות לאחר הטלת ביציות
כמו כן, וודא כי אדי האקונומיקה מתאדים לפני שאתה מחזיר את הנחש לכלוב, גם אם יש לך מוצרים טובים הרותחים את צלחת המים עובדת בסדר. אם אתה משתמש בתרופות קרדית אתה כנראה לא צריך להשקות את הנחש לזמן מה לאחר שאתה רוחץ אותם או להסתכן שהם שוטפים את התרופות מיד או שהנחש שותה קוטל חרקים או משהו כזה.
אני יודע שאני מגיב הרבה אבל אתה צריך גם לשים את הנחשים שלך על מגבות נייר במקום מצע לאחר שתמצא קרדית כך שיהיה קל יותר לראות ולהרוג אם עדיין יש לך אותם
חשבתי על סבון כלים או שמפו לתינוקות, שניהם בדרך כלל חומרי ניקוי קלים בימינו.
#3
+4
Ian
2017-02-17 01:23:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראיתי את הפוסט הזה קם לתחייה ואני רוצה להכניס משאב שמצאתי.


מיגור קרדית 101:

פרמטרין

פרמטרין מגיע בצורות רבות - טיפול ב- A-Mite (PAM), טיפול בכינים עם NIX / RID , פרמטרין -10 מחנות לאספקת בעלי חיים וכו '. לאחר הערבוב עם מים מחצית החיים שלה היא 30 יום אם היא נשמרת מאור שמש ישיר.

ל- PAM יש כמה יתרונות. זה נבדק לשימוש עם זוחלים והוא מגיע מוכן לשימוש. החסרונות הם שזה יקר ולרוב חנויות הזוחלים אין את זה במלאי, אז אתה צריך לחכות שזה יישלח אליך אם אין לך שום דבר בהישג יד. בינתיים הקרדית עסוקה בהאכלה ובגידול.

NIX / RID זול יותר מ- PAM וזמין ב WalMart, CVS ובחנויות תרופות אחרות. קל גם לדלל: מערבבים בקבוק אחד של אחד השמש (59 מ"ל) של השמנת עם גלון מים אחד.

בדולר לאונקיה פרמטרין -10 הוא הזול מבין שלוש האפשרויות; בקבוק אחד של שמונה אונקיות (230 גרם) יכין תמיסה של 240 ליטר (910 ליטר), מכיוון שנדרש רק 6 מיליליטר ממנו לליטר (3.78 ליטר) מים כדי ליצור תרסיס קרדית יעיל. הפוך הוא שאם יש לך הרבה נחשים לטפל בזה יעשה את זה כלכלית מאוד. החיסרון הוא שזה קל מדי ליצור חזק מדי מתמיסת פרמטרין שעלולה לפצוע או להרוג את הנחשים שלך בצורה קשה.

לא משנה באיזה מוצר אתה משתמש, יש להשתמש בו נכון. מעולם לא יישמתי מוצר פרמטרין ישירות על הנחשים שלי מכיוון שהוא אינו נחוץ לטיפול בקרדית, והרעלת פרמטרין בנחש עלולה לגרום לנזק נוירולוגי בלתי הפיך או למוות.

שימוש בפרמטרין: ריסס את המארז, מצע הנייר והמסתיר בתמיסה המדוללת או ב- PAM. אין לרסס את קערת המים. תן לכל להתייבש לחלוטין לפני שתחזיר את הנחש לביתו. הקפידו גם על אספקת מגבות עיתון או נייר מטופלות ומיובשות ועורות מטופלים, כך שכשנחש עושה בלגן, אתם מחליפים את הנייר המלוכלך ומסתתרים עם מטופלים. טפל במתחם אחת לשבועיים-שלושה.

תרסיס זוחלים

תרסיס זוחלים הורג קרדית במגע כשהוא רטוב, ברגע שהוא מתייבש הוא מאבד מיעילותו די מהר. ריסוס זוחלים הוא תמיסה של מלחים ולא קוטל חרקים; זה הורג קרדית על ידי התייבשותם. אני לא מרסס את הנחשים כאשר יותר מסתיים על הרצפה מאשר על הנחש. במקום זאת, אני מרסס איתה מגבת נייר לבנה ומנגב אותה על הנחש. בדרך זו אתה מקבל כיסוי אחיד על הנחש, אתה יכול לעבוד אותו לתוך האזור שמתחת לסנטרו ממש טוב מכיוון שזה מקום מסתור מועדף עבור קרדית, אתה לא לוחץ את הנחש שלך, ואתה יכול לחפש קרדית על מגבת הנייר. כדי לראות כמה מהר הם מחוסלים. הגש בקשה פעמיים בשבוע. שימו לב - החומר הזה כואב כמו h *** בפצע פתוח.

Hot Shot No-Pest Strips

יש אנשים שלוקחים רצועת Hot Shot No-Pest, חותכים אותו לחתיכות הכניסו כל חתיכה למיכל אטום קטן, תקעו כמה חורים במיכל והכניסו כל מיכל למתחם הנחש. השתמשתי ברצועת No-Pest אבל אני פשוט תולה אותה בחדר הנחש וסוגר את הדלת. כך או כך יעילה, במיוחד אם יש לך התפרצות גדולה.

אם אתה משתמש בה, הסר את קערות המים מכיוון שקוטל החרקים נמשך מאוד למים ואתה לא רוצה שהנחש ישתה אותו. לאחר 24 שעות הסר את הרצועה (או החלקים), הכנס אותם לכלי אטום לשימוש עתידי, אוור את החדר והחזיר את קערות המים בחזרה. חזור על הטיפול שבועי.

חשוב! אם אתה שומר גם טרנטולות, מקקי מזונות / דוביאס, צרצרים וכו 'אל תשתמש ברצועת No-Pest מכיוון שהיא יכולה להרוג גם אותם!

סבון כלים קלים

טיפה אחת או שתיים של חומר ניקוי קליל במי האמבטיה של הנחש שלך ישברו את מתח הפנים וימנעו מהקרדית לצוף במים כדי שהם יטבעו. לא צריך יותר מזה, הנחש שלך לא צריך להיראות כאילו הוא עושה אמבטיית בועות.

חום

אל תצחק, אלא טמפרטורה של 135 ° F (57 °) ג) במשך חמש שניות יהרוג את הקרדית ואת הביצים. רכשתי אקדח חום המשמש להפשטת צבע שניתן לכוון אותו לפוצץ אוויר חם בין 180 ° F עד 1200 ° F (82 ° C עד 650 ° C). באמצעות אקדח החום ואקדח הטמפרטורה חיממתי את המשטחים ואת סדקי המתלים והמתחמים שלי כדי להרוג את ביצי הקרדית שאולי הונחו מחוץ לאמבטיות. אל תחמם את משטחי המארז שלך ואת האזורים המחוברים / המודבקים מדי או שאתה עלול לפגוע בהם.

טיפול בקרדית אמור להימשך 30 יום לאחר שתפסיק למצוא קרדית על הנחש שלך, מכיוון שביצה יכולה לקחת כל כך הרבה זמן. לבקעה.

הערה סופית

הסגר יעיל פירושו שאתה מתייחס לכל הגעה חדשה כאילו יש בה קרדית, ונחשים חדשים רחוקים ככל האפשר מהאוסף הקים שלך לפחות 90 יום. אני מטפל במתחם ההסגר, בעורות ובנייר בפרמטרין יום בערך לפני שהנחש החדש מגיע, ואני מנגב אותו במגבת נייר ספוגה בספריי זוחלים כחלק מתהליך הבדיקה שלי כשהוא יוצא מארגז המשלוח. אם יש בו קרדית אדע זאת תוך יום-יומיים לכל היותר. זה נוגע גם לנחשים ממקורות "מהימנים", התפרצות הקרדית הראשונה שלי אי פעם הגיעה ממי שסמכתי עליו.


הועתק מ- ball-pythons.net.

זוג הערות על כך. לא הייתי ממליץ על טיפולים כימיים שהוא אומר אלא אם כן התפרצות הקרדית ממש גרועה. נראה כי שלך רק התחיל אז הייתי מנסה תחילה להלבין את הכלוב ואת מי הסבון או את האסטרטגיה של בטדין. רק בנסיבות קשות עליך להסתכן בחשיפת הנחש שלך לכימיקלים. תרסיס הזוחלים הוא כנראה בסדר גם כן, אך זכרו שהמלח יייבש גם את עור הנחש שלכם. יש גם אסטרטגיה של תפיסת קרדית על משטח מחוץ לכלוב של הנחת סרט הפוך או דו צדדי במעגל סביבו כדי לראות אם אתה יכול לתפוס כל ניסיון לברוח או סתם לחקור. כפי שציינתי בתגובות, עליכם לנקות את כל המצע מיד ולאחר ההלבנה ולאחר האדים להתאדות עליכם לשים מגבות נייר כדי לכסות את התחתית כדי להפוך אותו לניקוי הכלוב בקלות וכך תוכלו לראות קרדית קלה יותר. זכור לא להשתמש בקערות מים בנוכחות כימיקלים ולהשאיר את הטיפולים למעלה מ- 30 יום.

מצטער על שהחדשתי את ההודעה המתה הזו, אך תמיד יש שאלות קרדית וזה טוב לדעת כמה פתרונות אחרים אם הבטאדין לא עובדשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...