שְׁאֵלָה:
האם ניתן לבצע חברתי / מבויתת של חתול בר מבוגר?
Beofett
2013-10-09 06:25:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמי הייתה פעילה לעיקור ושחרור (לכידה של חתולי בר, ​​עיקור או סירוס ואז שחררה אותם חזרה לשכונות בהן גרו) בביתה הישן. עד שעזבה נותרה רק חתול בר אחד בשכונה.

היא החליטה להביא את החתול איתה לבית החדש.

עברו כבר כמה שנים, והחתול עדיין פראי לחלוטין.

זה גר במרתף (מרוהט) ומסתתר באזור מחולק בכל פעם שאנשים נמצאים בסביבה. היא נהגה לצאת ולשחק (בעיקר עם מצביע לייזר, מכיוון שאיפשר לה להימנע מלהתקרב יותר מדי לבני אדם כלשהם), אך מעולם לא נתנה לעצמה ללטף, לגעת בה ואף לא לאפשר למישהו להגיע להישג יד ממנה. / p>

אמי, למרבה הצער, קיבלה לאחרונה כלב. גור קטן ופעיל מאוד. מאז שקיבל את הכלב, החתול הפראי נסוג מעט, וכבר לא יוצא כשאנשים נמצאים בסביבה.

יש להם חתול אחד אחר, שהוא מאוד ידידותי, והסתגל היטב לכלב. (טוב, יחסית טוב, בהתחשב כמה הכלב הוא היפר ...). שני החתולים מסתדרים היטב.

האם יש לי עצות שאוכל לתת לאימי לגבי החתול הפראי שהתרגל להיות בנוכחות אנשים, או אפילו מספיק נוח כדי לאפשר להם ללטף אותה?

שתיים תשובות:
#1
+14
John Cavan
2013-10-09 06:36:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתן לחוות חתולי בר, ​​אך זה תלוי במקצת מדוע מלכתחילה הם פראיים. חתול שנולד פרא עשוי להישאר בעיקר ככה גם אם נוח לו עם חתולים אחרים או בן אדם אחד. חתול שהוא בר כיוון שהוא "בעט החוצה" או ננטש, נוח יותר למגע אנושי וניתן להחזיר אותו לנחמה עם בני האדם כתוצאה מכך. חותני עשו את זה בהצלחה עם כחצי תריסר הצלות והחתולים הנוכחיים שלנו הם צאצאים מאחת מאותן הצלחות, זה פשוט דורש הרבה סבלנות ונכונות לשבת בשקט בשביל זה. עשיתי דבר דומה לפרסי שעבר התעללות קשה ופחד מוות מגברים, בסופו של דבר הוא היה המצוץ הגדול ביותר של חתול שאתה יכול לפגוש.

מבחינת החתול של אמא שלך, זה אולי לעולם לא לגמרי להרגיש בנוח עם אנשים וגם לא כל החתולים מעוניינים ללטף אותם. הגור מייצג הפרעה גם לשגרה ויש חתולים שמאוד שונאים זאת, כך שזו עשויה להיות התגובה האמיתית ולא דווקא הגור. שימו לב שכלב אגוזי ב"מרחב "של חתול מכובד עשוי להיות עבירה מספקת בכל מקרה. : D

מצטער, אבל פגשתי המון חתולי בר שהיו מבויתים בגיל מאוחר יותר. זה תלוי באיזו קרבה לנוכחות אנושית הם גדלו, במזגם האישי ובסבלנות שלך. החתול שלי הוא בעצם אחד מאלה.
@surfmadpig - אני לא בטוח מה אתה טוען, הפסקה הראשונה שלי אומרת את כל זה.
#2
+4
Beo
2014-06-07 00:26:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם יש עצות שאוכל לתת לאימי לגבי החתול הפראי שרגיל להיות בנוכחות אנשים, או אפילו מספיק נוח כדי לאפשר להם ללטף אותה?

האכילו את החתול קרוב למקום בו אתם נמצאים בדרך כלל. התחל בלשים את האוכל רחוק מספיק במקום בו החתול עדיין יאכל סביבך. זה הכי קל אם יש לך פעילות שבה אתה עדיין כמו לנוח בכיסא, לקרוא או לצפות בטלוויזיה.

במהלך כמה שבועות קרב את האוכל לאט קרוב יותר אליך, עד שהוא ממש לרגליך. אל תשמיע שום תנועה פתאומית או רעשים חזקים. אם החתול לא אוהב את הטלוויזיה תצטרך לכבות אותה.

לאחר שנוח להם לאכול לרגליך וסומכים עליך מספיק כדי לאכול הפונה ממך, אתה יכול לנסות לגעת בהם, אך להיות מודע לכך שניסיון לגעת בהם מסוכן. כשנוגעים בחתול בר עדיף להניח שהם יתקפו אותך באכזריות. ללבוש ציוד מגן מתאים. לבשתי הגנת עיניים וכפפת רתך עור עבה ונוקשה שעלתה למרפק. באמת אתה מסתכן בפציעה אלא אם כן אתה לובש משהו כמו בגד לסילוק פצצות עשוי מקוולר עם מגן פנים מלא. גע בהם באצבע אחת על הגב בקלילות רבה בזמן שהם אוכלים. בסופו של דבר לאורך זמן נסו לגעת בהם יותר.

ההורים שלי עשו זאת בפטיו האחורי עם כמה חתולי בר שלא היה להם מגע אנושי. בסופו של דבר החתולים היו אוכלים לרגלינו ותוכלו לגעת בהם זמן קצר מבלי שהם יתחרפנו. זה עד כמה שלקחנו את הניסוי, כך שאני לא יודע כמה אפשר יותר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...