שְׁאֵלָה:
הכנסת חתול למנשא
Athari
2013-10-09 19:44:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה שזה כמעט בלתי אפשרי להכניס את החתול שלי למנשא. אני לא בטוח אם הוא מפחד ממקומות סגורים או לא אוהב להיות מרוסן או מה, אבל זה מחייב שני אנשים להכניס אותו למוביל.

מה אני יכול לעשות כדי להקל על החתול שלי ואני להביא אותו למנשא?

אה, שאלה לגבי הצבת חתול על נושאת מטוסים ...
חילופי ערימות תעופה @sharptooth: היא הכרטיסייה האחרת ...
תֵשַׁע תשובות:
#1
+36
Kyle Brandt
2013-10-09 19:49:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאני שם את החתולים שלי במנשא (הם לא אוהבים את זה) אני משתמש בשיטה הבאה:

 1. אני מעמיד את המנשא למעלה כך שהדלת פונה לתקרה
 2. אני מרים את החתול ומכניס אותו כדי שרגליו האחוריות ייכנסו ראשונות. זה מקל למדי להחזיק את הרגליים האחוריות יחד כך שהוא לא יכול לנסות להחזיק את עצמו מלהיכנס למנשא. כאשר המנשא אנכי כזה, החתול נופל לתחתית כך שיש לי סיכוי לסגור את הדלת.
 3. o>

  זה אולי ברור יותר עם תמונה, אז הנה אני נושא אחת של החתולים שלי לזה:

  enter image description here

  כמו כן, כהכנה אני מכניס את החתולים שלי לחדר שבו הם לא יכולים להסתתר, כי ברגע שהם רואים את המוביל הם חפש מקום להסתתר :-) רעיון אחרון הוא לנסות לפתות אותם עם פינוק, אבל החתולים שלי הבינו את זה די מהר וזה הפסיק לעבוד.

אז אתה מוציא את המוביל רק כשאתה מכניס את החתול שלך אליו, נכון? **למה?**
כמו כן הייתי מוסיף לעשות זאת במהירות אך בעדינות. אם הם יבינו מה אתה עושה לפני שתכניס אותם לכלוב יהיה מאבק. אם אתה מחוספס איתם הם עלולים להתחיל להיאבק מההתחלה או אפילו לשרוט / לנשוך.
זה לא רק הפינוק, חתול ששונא את המוביל יזהה במהירות את הדברים שקורים ממש לפני שהם נכנסים למנשא. באופן כללי, החתול שלנו היה מסתיר כשהבחינה (1) במנשא (2) בפינוקים הטובים בשעה יוצאת דופן (3) בקול הדלת החורקת שבה שמרנו את המנשא (4) אחרי שהיא שוללה פעם אחת, היא הייתה מסתתרת אם היא ראתה _משהו_ בחדר שהיה מכוסה במגבת / שמיכה (5) מניחה את דרכון בעלי החיים על השולחן לקראת פניה לווטרינר. חתולים חכמים הם ברכה וקללה בעת ובעונה אחת.
#2
+21
James Jenkins
2013-10-10 02:20:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השיטה הקלה והאנושית ביותר היא אימון. במקום לנסות להכריח את החתול שלך למנשא באותם זמנים שאתה צריך שהוא ילך, למד אותו ליהנות להיכנס למנשא.

המטרה שלך היא להפוך את המנשא למקום חם, נעים וידידותי לחתול שלך. כרגע הוא מקשר את זה רק לדברים לא נעימים.

ראשית: השאר את המוביל במקום שהחתול יכול להגיע אליו. שים מגבת וצעצוע במנשא, תן לחתול להיכנס וליהנות בשעות הפנאי שלו.

שנית: מדי פעם התקשר לחתול שלך למנשא ושם שם פינוק בשבילו, תן לו להיכנס וליהנות הפינוק בכוחות עצמו.

זה עבד עם החתולים שלנו. אחד או שניים מהמובילים שלנו נגישים כל הזמן איפשהו בדירה שלנו. ולעולם לא לסגור את הדלת בזמן שהחתול נמצא בפנים, אפילו לא לזמן קצר. סגור את הדלת רק כשמגיע הזמן ללכת.
הכי אנושי, כן. הכי קל, לא.
זה יכול לעבוד, ובהתאם לחתול שלך, גם אם לא התכוונת לזה. שלנו לעתים רחוקות אחת, למעט ללכת לווטרינר - אך בפעם האחרונה שהם הלכו, לאחר שהיה צריך לירות, היא התקרבה היישר למוביל, טיפסה חזרה ונשארה שם ... לאחר שהבינה שזה לקח אותה שם אבל זה * גם * החזיר אותה הביתה שם לא היו יריות. זה היה די מצחיק.
#3
+13
Monica Cellio
2013-10-09 23:10:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לרוב שלי אני עושה את מה שקייל עושה: להעמיד את המוביל ולשים את החתול בראש. אני עושה זאת גם בחדר קטן (חדר אמבטיה), כך שאם החתול מתפתל לי מהידיים אני עדיין אוכל לתפוס אותו לנסות שוב.

אחד החתולים שלי פשוט לא להיכנס למוביל סטנדרטי, אפילו גדול. (הפעם היחידה שהוא היה באחד, מאז שקיבלתי אותו, הייתה בדרך הביתה ממקלט לבעלי חיים, ולא הייתי זה שהעמיס אותו.) בשבילו אני משתמש במנשא רך-צדדי עם חלק עליון רוכסן; אני מכניס אותו מלמעלה, משתמש ביד אחת כדי להחזיק אותו (אני מנסה ללטף אותו תוך כדי), ומשתמש ביד השנייה בכדי לרכוס את החלק העליון ברוב הדרך. ואז אני רק צריך לנהל משא ומתן על הסנטימטרים האחרונים, לשלוף את היד שלי תוך כדי רוכסן. עד אז הוא בדרך כלל יודע שהוא אבוד. כל הזמן שאנחנו עושים את זה אני מדבר בעדינות עם החתול (כמו שאני עושה לפעמים כשהוא יושב בחיקי); אני לא יודע אם זה משנה.

carrier; no cats were inconvenienced in the making of this photo

זה אכן נעשה קל יותר עם הזמן, במיוחד ככל שהחתולים מזדקנים. במהלך השנים האחרונות לחייהם שלושת החתולים הקשישים שלי פשוט היו נכנסים למנשא כשהוצאתי אותו. הם פגשו את הווטרינר כל חודש או חודשיים, אז זה הפך להיות שגרתי.

משהו שצריך להיזהר איתו: קיבלתי אחד לחתול שלי שהולך * אגוזים * בנסיעה ברכב (הוא היה מגרד בדלת מנשא רגילה עד שציפורניו ידממו). עם זאת, הוא הצליח לפתוח את הרוכסן, כך שאם תלך עם אפשרות זו * ייתכן * שתצטרך סוג אחר של סוגר כדי להחזיק את הרוכסנים יחד.
תודה על האזהרה. שלי עדיין לא ניסה לפתוח אותו, אבל אני אזהר מזה. (ברגע שהוא במנשא והמוביל במכונית, הוא פשוט יושב שם בוכה עזוב - לא מכה).
#4
+13
Lix
2013-10-21 15:24:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל התשובות הנוכחיות למעט אחת מדברות על "הכנסת החיה למנשא בכוח". אני לא מאמין שזה נוהג טוב כי זה יכול לגרום לחיה שלך להיות בקשר רע עם הספק (או סתם להוסיף לחוסר הרצון הקיים).

הצהרה: הניסיון שלי עם זה היה אך ורק עם חתלתולים, השיטות הדרושות (והתוצאות) עבור חתול בוגר (או כל בעל חיים) עשויות להשתנות.

השיטה הטובה ביותר מניסיוני היא גם זו שתארך הכי הרבה זמן. אימון, אימון, אימון.

שיטה זו תיקח זמן. תצטרך להתחיל את זה הרבה לפני שאתה באמת צריך להשתמש במנשא אמיתי.

 1. הניח את קערת המזון של בעלי החיים שלך ליד המנשא (אך לא קרוב מדי בהתחלה).
 2. במהלך טקסי האכלה הבאים, התחל לקרב את האוכל קרוב יותר למוביל ולבסוף הניח אותו ממש ליד המנשא (אפילו נגע בו).
 3. ברגע שבעל החיים שלך מתרגל כאשר האוכל נמצא בסביבה הכללית של המוביל, תוכלו להניח את הקערה בכניסה. תן לחיה להתרגל לכל עמדה שתשאיר אותה שם למספר ימים (אמרתי לך שזה ייקח זמן, לא?).
 4. המיקום הבא צריך להיות בתוך המנשא אך קרוב לכניסה ( או יציאה בעיני החיה;)) ככל האפשר. עבור מנשא שקיות, ייתכן שיהיה עליך להניח אותו על צדו או זקוף כדי שהחיה תגיע בפועל לאוכל.
  בשלב זה יכול להיות רעיון טוב להכין את החלק הפנימי של המוביל נוח ככל האפשר. תוכל להשיג זאת על ידי הנחת שמיכות רכות וצעצועים בעלי ניחוח מוכר.
 5. השלב האחרון הוא להניח את הקערה ממש בחלק האחורי של המנשא. זה ידרוש מהחיה להיכנס למוביל ממש עד הסוף. בשלב זה, לחיה כבר אמור להיות נוח בסביבת המנשא ולא צריך להתלהם יותר מדי.

השתמשתי במונח "חיה" בתשובה זו מכיוון שאני מאמין שניתן להשתמש באותה שיטה לכל חיית מחמד. רבים אינם ששים להיכנס למרחב כה קטן, אך כמעט כולם יצטרכו לעבור חוויה זו בשלב כלשהו. עדיף להתחיל מוקדם ככל האפשר כדי להימנע מהשיטות "הכוחניות" שאולי אפילו מגזימות את זחילת המוביל!

היכולת לאמן אותם מגור חתולים עושה הבדל גדול. הרבה יותר קשה להכשיר חתולים בוגרים עם היסטוריה לא ידועה.
@mon [(המשך)] (http://chat.stackexchange.com/transcript/message/11786163#11786163) - להתחיל את האימון מוקדם הוא בהחלט בונוס נוסף שהייתי בר מזל מספיק. לשני החתולים המתבגרים המאומצים שלי יש היסטוריה לא ידועה, אבל (אני יכול רק להניח) שאותו סיטואציה עם חתול בוגר לגמרי יהיה סיפור אחר לגמרי!
עשיתי בתשובה שלי שתי "הנחות יסוד", האחת הייתה שיש לך מספיק זמן לפני שתתחיל באימון והשנייה הייתה בגיל החתול. אני די חדש לחיות עם חתולים ולכן הידע שלי מוגבל לחוויות שלי. אם נחזור ל [תמליל הצ'אט] (http://chat.stackexchange.com/transcript/message/11786163#11786163), אני בטוח שתוכל להסכים איתי שתמיד יהיה עדיף שלא תצטרך להשתמש בכוח בכל סיטואציה עם חיית המחמד שלכם, אפשר רק לדמיין כמה זה מלחיץ את החיה. במקרה הטוב, אני חושב שההצעות שלי כאן יועילו לחלקם.
#5
+10
Esa Paulasto
2014-07-19 13:39:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשמוביל אינו דבר לפחד ממנו, הדברים נעשים הרבה יותר קלים.

enter image description here

הרחיק את המוביל, לא מוסתר בארון. קח את הדלת משם. עזוב את זה ושכח מזה. ועשה את אותו הדבר עם שואב אבק.

בסדר, אני מודה שאחד מחמשת החתולים שלנו לא אוהב מנשא. כנראה בגלל שהיא חולה בקלות במהלך נסיעה ברכב. פעמים רבות מדי היא השתגעה והקיאה במנשא, היא החליטה שהיא כבר לא אוהבת להיכנס. ברגע שהיא נכנסת, היא בסדר.

כל שאר החתולים שלנו אוהבים להיות בתוך מנשא. יש לנו מנשא אחד או שניים תמיד בבית שייכנסו אליו באופן חופשי. יש לי מנשאים במחסנית בעליית הגג, ולפעמים אני מחליף את זה שנמצא למטה בדירה שלנו.

זה רעיון כל כך טוב
#6
+8
Jim Jones
2013-10-09 21:03:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תמיד עובד בשבילי אם אני עוטף את החתול בחוזקה במגבת שמחזיקה את כפותיו כמו שהוא מקבל גלולה ואז מוריד לכלבייה, ככה החתול לא יכול להתנפל על רגליו ולהימנע מהדלת

#7
+6
John Cavan
2013-10-09 19:49:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדרך בה אני עושה זאת היא למקם את המנשא על גבי משטח יציב, כמו קיר, ואז אני מחזיר את החתול פנימה. אם תנסה לשלוח אותם תחילה, הם טובים יותר לראות השתמש בכפותיהם כדי למנוע.

שלבו עם אלמנט ההפתעה - אני עושה את הפייסטי הראשון. עשה גם את החלק האחרון על ידי לחיצה עדינה (אך בחוזקה) על אפם ופניהם. הם נרתעים אוטומטית מהקשר ומציעים התנגדות הרבה פחות.
#8
-1
DDS
2017-11-08 21:12:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני צריך להכניס את החתול שלי למנשא שלו ב'הפוך '. ההליך בו אני משתמש הוא הבא:

 1. צמצם את מספר המקומות שהוא יכול להסתתר בהם למינימום.
 2. סגור את כל הבריחות.
 3. תביא המוביל.
 4. הביאו את החתול בחדר הסגור ההוא.
 5. משוך בעדינות את החתול במנשא שלו כשהוא מחזיק את הראש בידי.
העניין הוא להפוך את החוויה לחוצה פחות עבור החתול, ולא להפך.
לא תעבוד עם חתולים גדולים חזקים. תאמין לי, ניסיתי.
#9
-2
Abdullah Shafique
2013-10-09 19:49:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש חתולים שאוהבים ללכת במנשאים ויש כאלה שלא. זה נורמלי ואין שום דבר רע בחתול שלך.

כדי להכניס אותו לנסות לזרוק את הצעצוע האהוב עליו פנימה ולראות אם הוא ייכנס.

הפעם היחידה שראיתי חתול נכנס ברצון למנשא הוא כשהם עוזבים את הווטרינרים!
@JohnCavan החתול שלי ** אוהב ** להיכנס למוביל!
זה דבר נדיר!
שניים מהחתולים שלי גם אוהבים ללכת למנשא, אם כי הם לא כל כך מאושרים כשאני סוגר אותם. אם אני מכסה את זה, הם חושבים שזו מערה ומרגישים שהם צריכים לחקור ו / או לישון בה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...