שְׁאֵלָה:
האם כשאני משאיר את הכלב שלי לבד האם עדיף להשאיר כמה אורות דולקים או כבויים?
Ricardo Acras
2013-10-09 18:49:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני תמיד שואל את עצמי מה עדיף. השארת אורות דולקים לא תמנע מהכלב לישון טוב? השארת כל האורות כלאה לא גורמת לה להיות מפוחדת ומפוחדת?

אלא אם כן יש לך כלב שיש לך סיבה להאמין שהוא באמת מפחד מהחושך, אני לא מבין מדוע היית משאיר אותו דולק. עבור הכלב שלנו, כיבוי האור הוא האות שלו שהוא יכול ללכת לישון עכשיו ולא יפריע לו עד שהגיע הזמן לקום. זה עוזר לכולם לפתח שגרה.
הכלב שלי כבר בן 16. יש לה ראייה ירודה. שמתי לב בלילה אם חשוך מדי היא נסערת ולא יכולה להירגע במיטתה. עם זאת, אם אני מדליק אור נמוך היא מתיישבת מייד. אני מניח שזה בגלל שהיא לא רואה טוב. כשהיא ישנה במהירות אני מכבה את זה. זקנה, תגיע לכולנו .. ;-)
שתיים תשובות:
#1
+19
Wooble
2013-10-09 19:00:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי כמובן בבעלי החיים האינדיבידואליים, אך אבות הזאב של כלבים מבויתים הם ליליים וכלבים ראיית אור נמוכה טובה. רוב הכלבים לא מפחדים מחושך.

מאותן סיבות אבולוציוניות בערך, רוב הכלבים לא יישארו ערים מאור; הם בויתו לעקוב אחר לוח זמנים יומי בערך, אך אבות הזאב שלהם ישנו בעיקר במהלך היום. ואכן נראה כי כלבים רבים מעדיפים לישון בכתמי אור שמש (אם כי ככל הנראה החום ולא האור עצמו שהם מחפשים ...)

#2
+4
JoshDM
2013-10-09 21:54:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במקום אור, אני משאיר את הטלוויזיה דולקת, מכוון לערוץ מוסיקה קל להאזנה ולווליום נמוך. זה לא רק מספק מעט אור, אלא תחושת נוכחות או חברות. אני לא מאמין שזה מעצבן את הכלבים, אבל נותן להם איזשהו סוג של משתנה רעש כדי להתנחם ולהסיח את הדעת מרעשים מחוץ לבית שעלולים ליצור חרדה. אני יודע על אחרים שמשתמשים ברדיו. אם הם מתעצבנים מאור הטלוויזיה, כלבי קיבלו שמיכות להתחתן תחת חשכה. אני לא מאמין שזה גורם להם בעיה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...