שְׁאֵלָה:
באיזו תדירות לעתים קרובות מדי לרחוץ כלב?
Kevin Kunderman
2013-10-09 17:19:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי תערובת פאג / צ'יוואווה / פומרניאן שאנו רוחצים פעם בשבוע. האם זה לעיתים קרובות מדי? אני מגלה שאם נעזוב אותה ללא אמבטיה יותר משבוע וחצי היא מתחילה לפתח ריח קלוש (שום דבר מכריע).

שמעתי שזה יכול להזיק למעיל כלבים אם אתה מתרחץ אותם לעתים קרובות מדי ואני חושש שאנחנו גורמים לה יותר נזק מאשר תועלת.

רק דוגמה להיפך: אנחנו אף פעם לא רוחצים את הכלבים שלנו. בקיץ הם שוחים באגם ובחורף הם רצים בשלג עמוק. במהלך האביב או הסתיו הם לפעמים אוספים ריח, אבל שום דבר לא נורא וצחצוח טוב דואג לזה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+17
Mistu4u
2013-10-09 17:34:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כלל כללי: לא משנה מה הגזע, רצוי לא לרחוץ את כלבך יותר מפעם בחודש אלא אם כן הורה אחרת על ידי וטרינר באמצעות שמפו וסבון מתאימים.

אם אתה רוחץ כלב לעתים קרובות מדי, המעיל שלו יאבד ברק והכלב יכול לגרד. כמו כן, לכלב יש מערכת הגנה על מעילים טבעית אשר עלולה להיפגע מרחצה יתר. לכן, פעם בחודש עדיף.

עם זאת, אנו רוחצים את הרועה הגרמני שלנו פעמיים בחודש ולא חוויתי שום דבר בעייתי בנושא.

ככל שהריח מגיע, זה מאוד טבעי שלכלב יש ריח כלשהו. זה לא אמור להפריע לך.

האם אתה יכול להצביע על מחקר שתומך בתשובה זו?
@chris, בעיקר קראתי את הדברים האלה מכמה כתבי עת.
#2
+9
Baarn
2013-10-09 17:31:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה טבעי שלכלב יש ריח קל, לא הייתי רוחץ כלב אלא אם כן הוא מלכלך. את רוב הלכלוך אפשר פשוט לשפשף מהפרווה באמצעות מגבת יבשה, אותה הייתי מעדיף לרחוץ.

כלבים הם עמידים למים, כך שכל עוד אתם לא משתמשים בסבון אין הרבה מה לדאוג . הלברדור שלנו נהגו לקפוץ לכל מקור מים זמין, לא משנה כמה קר או מסריח.
אם אתה צריך להשתמש בסבון, הקפד להשתמש בסבון שמאושר לשימוש בכלבים. ישנן סבונים מיוחדים ברוב חנויות החיות או ברשת שאינן משפיעות יותר מדי על שכבות המגן על העור.

רק כהערה: לקפוץ כלב למים באופן קבוע עלול להוביל לבעיות (כמו זיהומים פטרייתיים באוזן).
רק הערה כל בעלי החיים אטומים למים. אולי תוכל לפרט
#3
  0
Mar pascoe
2019-10-19 18:13:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חילצתי פומרני, הם גילחו את שערו יומיים לפני כן ונמלטו. הכלב השני שלי היה מאלטיפו, שטפתי אותו במשך שנה כל שבוע; אז התחלתי לרחוץ גם את הפומרניאן. לא ידעתי שיש להם כל כך הרבה בעיות שיער בכלל. קראתי רק על המלטיפו. בכל מקרה הפומרניאן חזר הביתה בגיל שנה וחצי, ובמצב שיער גרוע מאוד. הוא תמיד היה עייף ונראה עצוב. אחרי חודש 4 אמבטיות בבית וכל הצחצוח; בדיוק כמו המלטיפו. הוא הפסיק לשרוט, אין מנוס ושערו יפה כל כך עכשיו; מאוד שמח גם. הרגשתי שזה משנה את כל האישיות שלו, המלטיפו תמיד קפץ ומשחק עם צעצועים. עכשיו שניהם משחקים ומאוד פעילים ושמחים. לקחתי את הפומרני שלי לפארק היום ומישהו שאל איפה מטפחים אותו, כי הם צריכים מישהו שמשאיר את השיער כמו שלי. לא לקחתי אותו לשום מקום ולכן התחלנו לקרוא עליהם. אני אפילו לא יודע אם אני כל כך רוצה להפסיק לרחוץ אותו, אני מרגיש שזה מאוד עוזר לו.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...