שְׁאֵלָה:
איך מונעים מארנב ניו זילנד להשאיר גללים בבית?
jmort253
2013-10-09 08:36:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ארנבון של חיות מחמד נמצא נטוש והתארח בביתי בחוסר רצון. הוא בריא, לא מסורס, ומתגורר בחדר הכביסה.

מדי פעם הוא מוציא לחדרים אחרים, אבל משאיר גללים. אלמלא הצואה, הוא היה מסוגל להסתובב קצת יותר בחופשיות בבית, אבל נכון לעכשיו זה פשוט יותר מדי בלגן.

ניסינו להרים את הצואה ולשים. אותם בארגזי המלטה, כמו גם להאכיל אותו רק בארגזי המלטה או בסמוך להם, אך כל סיכוי שהוא מקבל כשיצא מחדר הכביסה, הוא משאיר עוד גללים. דברים אלה אמורים לסייע בהרתעת השארת צואה במקום אחר.

מלבד סירוס הארנב, מה ניתן לעשות בכדי למנוע מהארנב לעזוב את הצואה?

מה אתה משתמש לזבל? באופן כללי, ארנבים נוטים ללכת במקום אחד, אבל זה צריך להיות מקום שהם רוצים להיכנס אליו.
סירוס הארנב לא יעזור בצואה. זה יעזור אם היו לך בעיות ריסוס
שתיים תשובות:
#1
+8
user35
2013-10-09 09:55:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ארנבים בדרך כלל מאוד זהירים מטבעם, וכאשר נבהלים יכולים להשאיר שובל של גללים שלא מרצונם. אלה בדרך כלל יבשים וקלים (אם כי לא נוחים להבנה) לניקוי.

יתכן שזה מכיוון שמכיוון שהאזורים החדשים הללו הם "שטח לא מוכר", ייתכן שהארנב שלך מתרגש כאשר הוא חוקר אותו. אם אפשר לפקח על המצב ולראות אם הוא משתפר עם הזמן.

לחלופין, ייתכן שהוא מנסה לסמן את הטריטוריה שלו. זה אמנם חמוד כשהם "סנטרים" אובייקטים, אבל גללים הם פחות כיף. עם זאת, שוב עם הזמן, כאשר ניתנת ההזדמנות להרגיש בבית באזור התנהגות זו צריכה להיעלם.

כמו כן, נסה להכניס לאזורים לאט לאט אזורים. הגדר שערים כך שיוכלו לחקור רק אזורים קטנים יותר ולנסוג לבטיחות בקלות.

מה הפירוש של חפצי "סנטר"?
@Skippy הוספתי קישור, אבל בעיקרון, לארנבות יש בלוטות ריח מתחת לסנטר. הם מתחככים בדברים כדי ליישם את הריח שלהם ו"להחזיק "בהם. זה מאוד חמוד, הארנב שלי עושה את זה כל הזמן כשמשהו חדש נכנס לבית. נעלי עמים, התיקים שלהם, הקניות ...
#2
+6
James Jenkins
2013-10-09 19:57:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עיקור או סירוס הם תמיד בחירה טובה ויכולים להיות להם השפעה רבה על התנהגות הסימון.

סירוס הצידה; לפני שאני מתייחס לעזיבת גללים, דאגה גדולה יותר לגבי ארנבת באזורים שאינם מוגנים נגד ארנבים היא מיתרי חשמל. משהו בהם מושך ארנבות והן אוהבות לנשנש אותן, לא טוב למיתרי או הארנבות. אז וודאו שמיתרי החוץ נמצאים מחוץ להישג ידם אם יש סיכוי שהם יצליחו להגיע אליהם.

גללי ארנבות הם ניסיונות לציון טריטוריה (כפי שמציין לגו stormtroopr (user35) ומציע רבים וטובים רעיונות +1) וכפי שצוין בתגובה ישנם מספר פתרונות טובים ב- מה נדרש כדי לשבור בית ארנב? בכל מקרה כשארנבון יקבל מקום חדש להיות בו, צפו לראות כמה גללים לציון "המרחב החדש שלהם"

כמה הצעות נוספות להגבלת הנושא.

  • שים ארגז זבל עם כמה מהשוללים של הארנבות בחדר החדש

  • אם יש גללים באזורים שאינם צפופים בתנועה רבה, השאירו כמה מהם. (רק במשך יום, כך שהוא / היא לא ירגישו צורך להחזיר את השטח, זה אמור להיפסק לחלוטין בעוד כמה ימים כשהם נוחים)

  • שים את בהורדתך אתה מסיר לארגז המלטה בחדר חדש

ערוך יש שאלה לגבי סימון טריטוריה של ארנבות. סנטר, פיפי וקקי הם סימני סימון נפוצים של ארנבות (ראו התייחסות למטה), אם כי מניסיוני ארנבת שונה בסביבה ביתית תוותר על הפיפי. במיוחד אם נוצרו הרגלים טובים כמפורט ב תשובה זו.

סיפורים שפנים מספרים: היסטוריה טבעית ותרבותית של יצור מוטעה, מאת סוזן א. דייוויס, מרגו דמלושאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...