שְׁאֵלָה:
מדוע החתול שלי מיווה פחות ממה שאני מצפה ממנו?
Abdullah Shafique
2013-10-09 18:58:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החתול שלי בן שנה מתגבר רק כשהוא רוצה אוכל או כשהוא רוצה לשחק. עם זאת, ראיתי חתולים אחרים מתבגרים ומגהלים לעתים קרובות הרבה יותר מאשר החתול שלי.

האם יש משהו לא בסדר בהתנהגות החתול שלי?

שתיים תשובות:
#1
+12
Beofett
2013-10-09 19:33:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שציין ג'ון קבאן, חתולים משתנים במידה ניכרת עד כמה הם קולניים. ישנם מספר גורמים הקובעים באיזו תדירות הם מתגברים, כולל גנטיים (מינים מסוימים, כגון סיאמים, הם "מדברים" ידועים לשמצה, למשל), חינוך ומצב כללי. כשהם רוצים משהו. אחרים מסתובבים ברחבי הבית בקול רם, פשוט כדי לציין שהם מאושרים. אחרים עדיין מדברים רק כשהם מוטרדים.

אמנם לא ניתן לשלול בעיית שמיעה, אבל זה נשמע לי נורמלי לחלוטין.

כאנקדוטה צדדית, אחד החתולים. שחילצנו זוהה כחרש. אפילו בבית האומנה שלו, הוא לא הגיב לחלוטין לקול, מלבד השואב, שמשפחת האומנה גירתה אליו עד שהרגישה את התנודות. ואכן, בחודשים הראשונים בביתנו הוא שתק לחלוטין, והתעלם מכל דבר נשמע.

עם זאת, התברר שהוא יכול לשמוע בסדר גמור, ופשוט מתעלם מאיתנו! ברגע שהרגיש בנוח, הוא לא רק הגיב לצלילים ולמילים, אלא גם התחיל לשמוע בעצמו. יש לו מיאו שקטה מאוד (דבר שאני מוצא שהוא שכיח למדי אצל גברים שעברו סירוס בגיל צעיר), אבל כבר לא ביישן להשתמש בו!

שמעתי שמיואו היא תגובה מלומדת (בני אדם מגיבים כאשר החתול מיווה, אז כשהוא רוצה משהו הוא יודע להשיג אותו), אבל אין לי מקורות ורק זיכרון מעורפל.
@MonicaCellio הוותיק ביותר שלנו דיבר את מיחותיה (הפה זז, אך לא נשמע שום צליל), והווטרינר שלנו אמר שזה סימן לאמון ולחיבה. עם זאת, למדתי גם שתגובות מיואות (ו"הכרח "חזק במיוחד) יכולות להיות תגובות שנלמדו. לאמיתו של דבר היה לנו חתול אחד שמעולם לא מיווה, ואז חתול של חבר שהה איתנו שבוע כשהיו בחופשה. החתול שביקר היה קולני מאוד, ואחרי שעזב, גם החתול הדומם שלנו היה קולני ביותר.
[מיאו הדומם] (http://www.thecatsite.com/a/the-silent-meow) מקובל בדרך כלל בקרב מומחים לחיות מחמד כורסא, כדי להיות סימן לחיבה ואמון, בדומה להבהבה ולהבהוב האיטי.
שלי בהחלט למדו שלעיתים קרובות אני משועשע כשהם "מדברים" עלי, ועושים זאת לעתים קרובות יותר כתוצאה מכך. אני בטוח שמבחינתם הם אימנו אותי לשים לב אליהם בפקודה ....
#2
+10
John Cavan
2013-10-09 19:01:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש אנשים שיכולים להחשיב זאת כהתנהגות חיובית! עם זאת, לא כל החתולים קולניים כמו שלא כל הכלבים נובחים הרבה, כל אחד מהם ייחודי. עם זאת, ייתכן שהחתול שלך מעט כבד שמיעה. אחד החתולים שלנו הוא חירש והיא תתקשר כאשר יתאגדו לווטרינר, אבל אחרת די שקטה. הדבר היחיד הוא שלפעמים היא נראית כאילו היא מיואית אבל שום צליל לא יוצא ...

אני חושב שאתה צודק בכך שחלק מהחתולים אינם קולניים אבל לחתול שלי יש שמיעה מצוינת.
בהשוואה לבני אדם, כנראה, אבל אולי לא בהשוואה לחתולים אחרים. לא לדאוג, אני חושד שהוא רק הטיפוס החזק, השקט. : ד
היה לי חתול שהיה חירש לחלוטין שנהג להעיף את ראשה רק בגלל שהיא משועממת. לא בטוח שיש כאן הרבה קשר. אבל התשובה של ג'ון נכונה בסך הכל: יש חתולים שפשוט שקטים יותר מאחרים. אם החתול שלך עדיין חיבה וידידותי ואינו מגלה סימפטומים של כאב או מחלה, זה לא משהו לדאוג.
@AbbyT.Miller דואג לכתוב תשובה אם ה- Q ייפתח מחדש


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...