שְׁאֵלָה:
קירור מיכל דג זהב במהלך הקיץ
PeterJ
2013-10-09 17:41:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בשיא הקיץ האחרון היו לנו כמה דגי זהב שמתו לאחר מספר ימים של מזג אוויר חם ואני חושד שזה קשור. על פי המאמר דג זהב בוויקיפדיה:

טמפרטורות גבוהות במיוחד (מעל 30 מעלות צלזיוס (86 מעלות צלזיוס) יכולות לפגוע גם בדגי זהב

טמפרטורת הסביבה ישבה מעל 40 מעלות צלזיוס במהלך היום ורק ירד לקצת מתחת ל -30 מעלות צלזיוס (86 מעלות צלזיוס) בן לילה, כך שכמעט בטוח שטמפרטורת המיכל הייתה חורגת מכמות זו.

אם אני עושה קצת מחקר אני רואה שיש כמה מוצרי קירור טנקים מסחריים זמינים למרות שהם גדול / יקר יחסית וזה רק אירוע של פעם או פעמיים בשנה באזורי. כמה מחשבות ששקלתי הן:

  • הגדר מאוורר שמצביע על פני הטנק כ צורה של קירור אידוי. אני מניח כי אם זה יקרר את שכבת המים העליונה יותר מהתחתית ולא הייתי בטוח אם ההפרש בטמפרטורה עשוי להחמיר את המצב?

  • להציג גדול כמות מי הברז שמדדתי כמתחת ל -20 מעלות צלזיוס (68 מעלות צלזיוס) מכיוון שהם מגיעים משרשרת הרים קרירה יותר. בהתחשב בכך שיהיה צורך לטפל במהירות כימית יכולתי לראות שיש גם חסרונות פוטנציאליים.

  • הוסף קוביות קרח שכבר טופלו, אך אני מתאר לעצמי שיכול לגרום להן לצוף על גבי ובעיקר קירור החלק העליון של המיכל.

תהיתי אם מישהו נמצא במצב דומה ויכול להמליץ ​​על אלטרנטיבה טובה או להציע חוות דעת מומחה על איזה האפשרויות שלמעלה עשויות להיות הטובות ביותר?

כיבוי האורות אמור לעזור במיתון הבעיה מכיוון שהם כנראה מכניסים כמות סבירה של חום נוסף. אבל זה רק ניחוש ובכך רק תגובה.
@Baarn, תודה על ההצעה אבל הם היו כבויים באותה תקופה, אנו משתמשים בתאורה רק בחורף כששעות אור השמש פחותות.
ישנן צ'ילרים ביתיים לאקווריום, אך הם די יקרים. בחיפוש בגוגל נמצא סרטון יוטיוב של בחור שעשה מותאם אישית באמצעות חלקים בשווי של כ- 30 $.
די בטוחים שטמפרטורות קבועות מעל 104 צלזיוס / 40 צלזיוס גרועות גם עבור * אתה *. אלוהים, בשלב זה אני חושב ששיפור התנאים שלך עשוי להיות עדיף כאן.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+12
woliveirajr
2013-10-10 00:04:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, לא אמרת זאת, אבל אני מניח שיש לך מדחום בתוך הטנק שלך, לא? או שמדדת את הטמפרטורה באמצעות ניידת זמנית? מכיוון שהטנק שלך נמצא בתוך הבית שלך, זה לא ישיר באור השמש, אולי קצת רוח הייתה עליו וכו '...

לפתרונות, מכיוון שזה קורה רק כמה פעמים בשנה, אני d ללכת עם קוביות קרח של מים שטופלו מראש. או כפי שהציע @Baarn, מים שלקחתם מהאקווריום שלך (אם כי זה עלול להיות .. מסריח ... כשאתה מקפיא ומבריח אותו מכיוון שאתה הורג כמה חיידקים). מכיוון שלא יהיו בהם כימיקלים שמזיקים לדגים שלך, ניתן להשתמש בהם ללא בעיות.

מכיוון שיש צורך קצת אנרגיה להפוך קרח למים, הקרח "יגנוב" את האנרגיה הזו מהמים, ויצנן את כל המיכל. ועקב הסעה, המים הקרים סביב קוביית הקרח ילכו לקרקעית המיכל, והמים החמים יעלו למעלה, במגע עם קוביית הקרח ויעשו מחזור .

אתה רק צריך להאט את הדברים (אז לא תשנה את טמפרטורת המים מהר מדי ותגרום ל הלם קר על הדגים שלך). המדחום יהיה חבר שלך כאן ...

מים שטופלו מראש נשמעים מסובכים, הייתי משתמש במים מהאקווריום.
תודה רבה, לא חשבתי על אפקט הסעה ברורה ויש לי מקפיא גדול כך שילך עם הקרח. למיכל אין מדחום כרגע, אבל יש לי אחד שאני יכול לעלות אליו בקלות ואדאג שהוא לא יירד מהר מדי.
#2
+4
Steve
2015-07-10 01:42:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתה לי אותה נושא בשנתיים האחרונות. חשבתי שבמקום להכין קרחונים ולטפל וכו 'להוסיף גם עוד מים למיכל, מילאתי ​​שלושה בקבוקי מים 2 ליטר והקפאתי. אין דאגות לריח. גם שימוש בזה אחר זה במיכל איפשר לי להכין המתנה בכל עת שאצטרך. נראה לעשות את הטריק. לא איבדתי שום דג. אני צריך לומר שיש לי דגי זהב ולכן הם די קשוחים עד קרים ולא כל כך מחממים.

#3
+4
Samu
2017-06-16 09:05:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קוביות קרח הן פיתרון טוב. אני גר בהודו שם הטמפרטורות עולות על 40 מעלות צלזיוס במשך כ -4 חודשים בשנה. קוביות קרח הן מה שמחזיק את הדגים שלי בחיים. בחודשים אלה הדגים שלי נהנים מקוביות הקרח - לעתים קרובות מצאתי אז מתעסק ומשחק עם קוביות הקרח.

הקפד לא להוסיף יותר מ- 1% מיכולת האקווריום בקרח בכל פעם מכיוון שזה עלול להפריע לדגים. הוסף קוביות קרח 3 פעמים ביום כל 2-3 שעות.

#4
+3
blacksmith37
2017-09-09 07:14:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבעיה בטמפרטורות גבוהות היא שהיא מפחיתה את תכולת החמצן המומס במים. פשוט הוסף אוורור ו / או תנועת מים (כדי להגדיל את שטח הפנים של ממשק האוויר-מים). יש לי בריכה קטנה עם כמה קוי של 30 אינץ '(76 ס"מ): הטמפרטורה הגיעה ל -90 מעלות צלזיוס (29 מעלות צלזיוס), לעתים רחוקות אני בודק אותה. זו לא בעיה במחזור.

#5
+3
Criggie
2019-02-05 15:09:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיתרון אחד שראיתי לאחרונה היה קרח, אך במקום לערבב אותו עם מי הטנק, אתה מוסיף קרחונים בתוך שקית ניילון אטומה כמו שקית כריך.

זה מוריד את הטמפרטורה בזמן שהקרח נמס אך לא מציגה שום דבר בלתי צפוי - אספקת המים המקומית שלנו הפכה לכלור לאחרונה, והיא מגעילה למדי.

נקודה שימושית נוספת היא מעט האוויר בשקית שמאפשר לצוף אותה, וקל יותר לדוג. , ואתה יכול להקפיא אותו מספיק טוב אם אתה מודע לדליפות.

טיפ בונוס - הוסף מדחום מים בתוך התיק כדי שתוכל לראות מתי הוא כבר לא מתקרר ביעילות ומועד להחליפו.

#6
  0
Bruce Bedford
2017-09-06 22:45:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חבר שלי משתמש בבקבוקי המים. הוא גם שם קלקר או גלישת בועות כדי לבודד את המיכל מהחום. השתמשתי בקלקר סביב הטנק שלי כשיש לנו הפסקת חשמל בינואר. הטנק לא היה בחדר עם האח.

סכנת בטיחות הפיכת קוביות קרח ממימי דגים ??? אדם חסר חשד תופס קוביה על כוס הפופ שלהם.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...