שְׁאֵלָה:
איך נוכל למנוע מהחתולים שלנו לשרוט על הכיסא שלנו?
Beofett
2013-10-09 18:34:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאשתי עבר ריפוד של כסא מחדש, לאחר שהחתולים פגעו בו עד כדי כך שהוא נראה ממש עלוב. כשפנתה לחברת השחזור היא גילתה שהכיסא בעצם די ישן, ודי יקר.

היא השקיעה הרבה בתיקון הכיסא, ומובן שהיא לא רוצה שכל העבודה הזאת תלך על כלום. .

יש לנו עמודי גירוד הממוקמים ברחבי הבית, והם מקבלים שימוש כלשהו, ​​אך משום מה שכיסא אחד הוא המקום המועדף לשריטה, אפילו עם הריפוד החדש.

בשלב זה הכיסא מכוסה ברדיד פח ובקלטת דו צדדית, כדי למנוע מהחתולים לשרוט בו, אך ברור שזה רחוק מלהיות אידיאלי.

האם יש אסטרטגיה טובה יותר? רצוי כזו שלא משאירה את הרהיטים שלנו נראים כמו ממתק שמחכה להתפרק?

ראוי לציין כי לחתולים יש בלוטות ריח ברגליים המתבטאות כאשר הם מגרדים: סביר להניח שהחתולים שלך חוזרים לכיסא הזה מכיוון שהוא עדיין מריח כאילו הוא שייך להם.
זה נכון. הייתי מנסה לכסות את הריח שלהם בהדרים מכיוון שחתול לא אוהב את זה. אחרת היה לי מזל טוב למדי עם סרט דו צדדי. זה יהיה קצת מעצבן, אבל זה אמור להעביר את המסר.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+15
Zaralynda
2013-10-31 21:27:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה אומר שיש לך פוסטים מגרדים סביב הבית שלך, אבל הם אולי לא הסוג הנכון. לחתולים יש העדפות מוגדרות למגרד משטחים, ומשהו בכיסא הזה הופך אותו ל"טוב יותר "מהעמודים.

לדוגמא, היה לנו חתול שאהב לשרוט על העות'מאנית שלנו. היו לנו הרבה פוסטים, אבל בסופו של דבר הבנו שאין לנו מספיק גבוה בשבילו - הוא רצה לקבל מתיחת גוף ארוכה וטובה, אז העמדה הייתה צריכה להיות בערך 3 מטר. ברגע שהוספנו פוסט בגובה זה, הוא לעתים נדירות נגע שוב בעות'מאן (במקום דבר יומיומי זה הפך למשהו שהוא עשה פעם בחודש או חודשיים).

אז, כמה דברים שיש לקחת בחשבון:

 • חומר (קרטון, שטיח, חבל סיסל, חומר סיסל (לחבל ולחומר יש מרקמים שונים).
 • גודל (העמוד צריך להיות גבוה מספיק כדי למתוח את כל גופו, לפחות 3 מטר; רוב העמדות של חנויות חיות אינן גבוהות מספיק). מגרדים אופקיים צריכים להיות גדולים מספיק כדי לעמוד עליהם בזמן שריטות (בדרך כלל).
 • צורה / תצורה (פוסט, אופקי, שיפוע, מומחיות)
 • מיקום (אם החתול שלך מגרד כיסא ספציפי, שים את העמודים ליד הכיסא; בעיה נוספת שהייתה לנו עם העות'מאנית הייתה שהוא נמצא באמצע המסלול, אז זה היה סופר נוח, שלא כמו שריטות שהיו לנו באותה תקופה).
 • פתיונות (תן לחתול שלך סיבה להסתובב עם הגרדן שלו; חתול חתול, צעצועים מחוברים, כריות טרקלין מחוברות, כולם יגבירו את תחושות הרכוש שלו על המגרד והפוך אותו לסבירות גבוהה יותר שירצה לגרד (ולהניח את הריח שלו) על הרהיטים שלו).

בנוסף, דאג לשמור על ציפורני גזירה. גם אם הם לא מגרדים על הרהיטים שלך בכוונה תחילה, ריצה ומשחק על פני הרהיטים עלולים לגרום נזק. אלטרנטיבה לקיצוץ (שעשויה לעזור בזמן שאתה מבין איזה סוג של מגרד הוא רוצה) תהיה שימוש ב מכסי ציפורניים. הוא עדיין יעשה תנועות גירוד על הרהיטים (כך שתוכל לעקוב אחר ההתקדמות שלך במציאת הגרד המתאים) אבל זה לא יגרום נזק.

אתה יכול לקבל רהיטים נחמדים אפילו עם חתולים! יש לנו 4 חתולים וריהוט עור. מדי פעם אנו מקבלים שריטות מקריות מריצה ומשחק, אך שום דבר בכוונה.

כהערה אחרונה, פרעון לעולם אינו מומלץ. חתולים בדרך כלל הופכים לאגרסיביים יותר (במיוחד נושכים) כשמסירים את הטפרים שלהם מכיוון שזה כואב ואתה מוריד את מנגנוני ההגנה שלהם. בנוסף, ככל שחתול פגום מזדקן הוא יטה לפתח דלקת פרקים בכפות הידיים מה שגורם לשימוש בארגז המלטה לכואב, ולגרום לסלידה מהארגז. לקבלת מידע נוסף על הסכנות של ירידה בהחלפה, אני ממליץ על פרויקט Paw

יש לי חתול שאהב לשרוט בצד הכיסא כשחזרתי הביתה מרוב התרגשות. הצבת העמוד ממש באותה פינה נתנה לו דרך לגרד את הגירוד הזה (לשרוט) מבלי להיות רע.
#2
+14
Kyle Brandt
2013-10-09 18:53:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מניסיוני, ניסיונות לעצור חתולים מגרד דברים בדרך כלל נכשלים. לכן אני מאמין שהאפשרות הטובה ביותר היא לקצץ את ציפורני החתולים שלך כל שבועיים כך שהם לא גורמים נזק רב:

 • זמירה לא כל כך קשה ברגע שמתרגלים אליו עם רוב החתולים. רק המתן עד שהם במצב רגוע
 • אתה כנראה צריך רק לעשות את הטפרים הקדמיים שלהם (זה מה שהם מגרדים דברים, והאחוריים נוטים להקהות באופן טבעי)

אנא אל תשקול לפרוש את החתולים שלך - רבים רואים בכך לא אנושי וזה עלול לגרום לבעיות התנהגות.

+1, במיוחד עבור "בבקשה אל תשקל את ההחלפה". אני מאוד מתנגד לתרגול! אנחנו כן מקצצים את הציפורניים, אם כי לא בתדירות שצריך (הבכור שלנו מתנגד מאוד לתרגול!).
הליך הדריסה באמת די מטריד אותי. אני פשוט מקבל שאם אני רוצה חתולים בחיים שלי, מה שאני עושה, אז נזק לרהיטים הוא מציאות ...
נוחות @Skippy: אינה הסיבה היחידה. החתולים שלי אוהבים זה את זה, אבל כן משחקים בתדירות גבוהה. גיזום טפריהם מונע פציעה (הם בסופו של דבר עם חתכים על הפנים אם אני לא עושה את זה).
כמו כן, ספקו להם משהו אחר לשרוט - מוצב טוב עטוף סיסל למשל. (ה- OP הזכירו את הפוסטים, אבל אולי כדאי לקרוא גם בתשובה זו).
#3
+8
Mistu4u
2013-10-09 18:45:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • תמיד תוכל לסגור את דלת החדר בו נמצא הכיסא.
 • נזיפה יציבה / עדינה ( לפי העניין ) אם החתול מנסה לגרד הכיסא.
 • אמרת שעמודי שריטה נמצאים בכל מקום בבית. אבל אני חושב שהחתול שלך זקוק למוטיבציה לשרוט עליהם. השתמש באותה אסטרטגיה מתגמלת ישנה כדי לגרום לו להשתמש בעמודי השריטות.
 • אתה יכול גם לקצץ את הציפורניים של החתול שלך ( לא אלא אם כן זה ממש הכרחי ).
 • תן לחתול שלך לבלות קצת זמן בחוץ, למשל בגינה שלך.

אני לא יכול לחשוב על עוד טריק. אלה נפוצים מאוד.

אני מסכים עם כל ההצעות שלך למעט האחרונה (הראשונה, שהייתה היעילה ביותר, למרבה הצער אינה אפשרית במצבנו, מכיוון שהכסא נמצא בסלון הראשי ואין אליו דלתות; רק מסדרונות) . אני אישית מרגיש שלתת חתולים לחיות מחמד בחוץ זה רעיון רע; למרות שזה אולי נראה חסד לחתולים, זה חושף אותם לסכנה אדירה, החל מבעלי חיים, למכוניות, למחלות, או אפילו לרעל או לתוקפנות מצד בני האדם.
למעשה, אין לי חתול, אבל לשכנו שיש לו אחד, לא אכפת לו לתת לו לשחק בגינה. עם זאת, זו לגמרי בחירת הפרט. לכן, לא אכפת לי אם אתה לא יכול להודות בטריק הזה.
#4
+8
Esa Paulasto
2013-12-23 05:51:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נהגתי למחוץ שום ולשים את החלקים בכמות קטנה של מים, לתת לו לעמוד בן לילה ואז לסנן את החומר ולהשאיר רק את המים שמריחים שום, ואז השתמשתי בבקבוק ריסוס לריסוס על הרהיטים רציתי לחסוך משריטות. לפעמים הוספתי חומץ ו / או מיץ לימון טרי עם השום. אני לא יודע מה עשה את הטריק; השום, החומץ, הלימון, או סתם ה חוזק של הריח לא מזכירים מה שהיה. אחרי הכל, זה עבד ולא אכפת לי איך.

אני אוהב שום במזון שלי, וזה אולי מסביר מדוע מעולם לא שמתי לב שהריהוט שלי אולי מריח כמו שום. או אז, אולי הריח באמת היה כל כך חלש, שלא היה שום דבר שאף אנושי יכול להבחין בו? מצד שני, אף חתול אינו בין מיטב בעלי החיים.

לדעתי זה נתון, כשאני לוקח חתולים לגור באותה דירה איתי, אני פשוט צריך סובלים מההשלכות, אבל החתול גירד את כורסת העור האהובה עלי. ריח השום על העור הציל את הכיסא שלי. מאוחר יותר בחיים חתולים אחרים שלי הוקלו על הכיסא, וזה הביא לריח שלא יכולתי לכסות בשום - נאלצתי להיפטר מהכיסא, אבל החתול נשאר. לעולם לא יקצץ ציפורניים של חתול. וגם לא הייתי שם שום כיפת ציפורניים על ציפורני החתול. חתול מאוד פיקח עם השימוש בציפורניים שלו ואני לא רואה שום סיבה לא לתת לחתול להשתמש בהם. אם הציפורניים האלה מפריעות לך זה אומר שלקחת את החיה הלא נכונה כדי לחיות איתך.

#5
+8
mhwombat
2014-04-01 23:25:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הטכניקה שהתמקמתי בה היא לעטוף "זריקה" (שמיכה קטנה) על זרועות הכיסא שהן המטרה המועדפת על החתול. תלוי בסגנון הקישוט שלך, אתה יכול לגרום לזה להיראות כמו משהו שעשית רק בגלל שהוא נראה יפה. הזריקה לא צריכה להגיע לקרקע, או לכסות את הכיסא כולו, או משהו דרמטי כזה. אתה רק צריך לשים לב לאיזה גובה כפות החתול שלך כשהוא מתגרד, ולוודא שהאזור מכוסה.

עכשיו, אתה עלול להתפתות להשתמש בזריקה העבה ביותר שתמצא, על פי התיאוריה שהיא תעשה מציעים הגנה רבה יותר. אבל אני חושב שמרקם דק מציע הגנה טובה יותר מכיוון שהוא לא יספק שריטה. אם אתה משתמש בבד עבה, הוא עדיין עשוי לעבוד לשריטה, ולפעמים הטפרים יעברו בו. אבל בד דק מרתיע את כל ה גירוד.

גזירה רגילה של ציפורניים עוזרת מאוד.

אני משתמש גם בזריקות. גם בד מחנות בדים טוב ויש מבחר רחב של צבעים וכו '.
#6
+3
axel_c
2014-06-05 17:31:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתה לנו בעיה דומה עם החתולים שלנו שהרסו ספה די יקרה. לאחר שנבדק עם הווטרינר, הוא ממליץ לנו לרסס את החלקים המגרדים המועדפים של הספה עם Feliway, שהוא רפרודוקציה סינתטית של חתולי הפרומון החתוליים המשמשים לסימון טריטוריה וכו '.

שילבנו ריסוס יומי של הספה עם פליווי עם ריסוס של מגרד עם חתול. זה עבד נהדר! החתולים כבר לא מגרדים את הספה, והם משתמשים בשמחה במגרד.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...